| matyly a întrebat:

E normal sa ma doara burta dupa ce mi-am inceput viata sexuala? :-s

3 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Nu prea ar trebui să aibă legătură începerea vieții sexuale cudurerile de burtă, nu văd de la ce să te doară. Doar dacă a fost un contact sexual mai brutal și te-a rănit în zona aceea dar altfel nu prea văd de ce.
Și pentru că ețti la început, ține minte, doar sex protejat, folosește prezervativul.

| AlinaaAli a răspuns:

Daca te doare asa,fara motiv,nu prea e normal si ar fi bine sa vizitezi un ginecolog! Daca te doare cand esti la ciclu,e normal,dupa ce iti incepi viata sexuala organismul tau se cam schimba! de multe roi fetele care nu simteau nimic atunci cand erau la ciclu,au dureri foarte mari de burta dupa inceperea vietii sexuale! dar daca te doare asa din senin, sa mergi la ginecolog deoarece se poate sa iti fi facut ceva rana acolo si daca o lasi asa, o sa se agraveze!
Si sa nu uiti de protejat!winking

| anat a răspuns:

Pe mine tot m-a durut putin si am avut ceva singerari.
si am plecat a doua zi la medik,mi-a zis ca asa a reactionat organizmul meu, asa ca poate mergi si tu la medik, ii bine dupa ce iti incepi viata sexuala sa mergi la ginecolog si nu uita sa te pazesti.bafta!