| caroollina a întrebat:

E vorba de un tip. Noi ne plăcem de multă vreme si ne sărutam tot timpul, dar eu l-am refuzat si el a intrat intr-o depresie. Dupa un timp am inceput sa vorbim Iara si am inceput sa ne apropiem..ne comportam ca un cuplu. Eu nu am vrut sa ma grăbesc in a forma un cuplu cu el, asa ca i-am dat de inteles ca sa nu ne grăbim.dar intr-o seara totul s-a schimbat. A venit o fata cu noi si s-a sarutat cu el. Si se pare ca sunt impreuna. Ce sa fac? Mie foarte greu sa-l uit, in plus prietenele mele mi-au spus ca face asta deoarece vrea sa ma faca geloasa si sa ma faca sa inteleg ca il pot pierde oricând. Ce parere aveți?

Răspuns Câştigător
| Bobby711 a răspuns:

Daca erai prietena sau sora mea si imi povesteai asta ma duceam la el si ii smulgeam limba din gura. Imi pare rau sa iti spun asta dar ori prietenele tale au suferit o lobotomie esuata ori le place sa isi bata joc de tine si vor sa te faca suferind adica wtf ce sfat mai e si ala oricat de geloasa ar vrea el sa te faca chiar trebuie sa faca asa ceva? Hai sa zicem ca a gasit una care e dispusa sa "faca schimb de guma" cu el doar ca sa te faca pe tine geloasa chiar crezi ca e adevarat? Adica cat de c**va sa fi.
Iar daca sunt impreuna crezi ca are rost sa te bagi intre ei? Pana la urma a ales o pe aia in schimbul tau ce nu ii convenea daca ati fi luat o usor? Tu crezi ca asta e o persoana care te iubeste si merita sa ii dedici timp si afectiune? Nu stiu ce vezi la unul ca el sincer nu il cunosc asa cum o faci tu dar in ochii mei e doar un gunoi ba macar daca iti dadea niste aluzii sti sau daca era barbat iti zicea direct.Am vazut o poza pe fb acum cateva zile sunt sigur ca si tu deci era ceva e gen 2 baieti si 1 fata. baiatul a o iubeste pe fata, fata il iubeste pe baiatul b care doar profita de ea si nimic mai mult. Asa e si in cazul tau gaseste baiatul a si vei fi fericita alaturi de el meriti pe cineva mai bun decat el.

| MidnightR a răspuns (pentru Bobby711):

Nah,nu inseamna neaparat ca vrea sa o faca geloasa, poate doar sa uite de ea.
I-a distrus pur si simplu iluzia ca el va fi intotdeauna acolo pentru ea.

Iar pentru cazul de pe fb, eu l-as vedea astfel:fata in final va ramane fara nimic, nici fara baiatul a nici fara baiatul b.A probabil o sa se sature sa fie a 3 roata la caruta sau doar un simplu confident si se va indeparta de fata.B va profita cat poate, dupa care o va lasa cu ochii in soare iar aia va veni dupa pe TPU sa se planga ca vai ce deceptie in dragoste traieste si ca e ultimul om de pe pamant.Asta ar fi o rezolvare frumoasa big grin

| Bobby711 a răspuns (pentru MidnightR):

Ai citit raspunsul meu sau intrebarea ei? Ea ne a spus ca o prietena de a ei i a spus ca el doar vrea sa o faca geloasa iar eu i am comentat cu ceva de genul:
-nu e ok sa te saruti cu alta ca sa faci o fata geloasa mai ales una cu care ai fost si puteai sa mai fi daca ii mai acordai timp adica e clar ca ea vrea sa fie cu el cat de disperat poate sa fie omul asta daca a facut asa ceva numesti asta dragoste? pff ala nu se gandeste ca daca face asta o raneste? ce fel de om ar face asa ceva daca asi fi in situatia lui asi incerca cu toate fortele sa o aduc inapoi nu sa ma pun cu nu stiu ce fufa, asta demonstreaza ca nu o iubeste frate ce conteaza 1 luna 2, 3 un an chiar daca poti sa ramai cu persoana iubita toata viata daca treci peste perioada asta? Nu merita asa ceva si de asta am adus vorba despre baiatul a, b si fata. Baiatul a o iubeste cu adevarat insa b nu asta a fost un exemplu am vrut sa zic ceva de genu:
-chiar daca nu l ai intalnit inca exista acolo undeva un baiat a care te va iubii cu adevarat deci renunta la gunoiul ala ca nu te merita. A fost un exemplu nu cred ca l a intalnit inca pe baiatul a deci ce spui tu acolo nu va fi posibil asta doar daca nu uita de b si intre timp il intalneste pe a. Varianta mea e cea mai logica acum nu stiu ce va face ea daca va alege sa il urmareasca in continuare pe b e problema ei eu mi-am facut datoria poate are motive ascunse de ce ar vrea sa faca asta si nu e treaba mea sa ma bag dragostea e cel mai imprevizibil sentiment dragostea si frica sunt singurele care sfideaza logica.

| MidnightR a răspuns (pentru Bobby711):

Ceea ce au spus prietenele ei pot fi simple supozitii.Si pana la urma e adolescent, ce dracu. Poate fi unul din ala care se indragosteste de fiecare data cand vede o fata mai frumoasa.
Dupa cum a actionat, nici nu e cazul sa vorbim despre dragoste.O chestie de moment.

Frica e sentimentul care ne aminteste ca oricat de tari si mari ne-am crede, suntem niste simple fiinte slabe.

| Bobby711 a răspuns (pentru MidnightR):

Nu iti inteleg logica eu pana acum ce am spus laughing

15 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Nu vreau să te judec, dar e vina ta.

Nu trebuia sa-l respingi, ai fi putut incerca.

Acum daca el face asta, nu denota prea multa maturitate. Ce poti face este sa vorbesti cu el si sa-i explici de ce nu ai vrut sa fii cu el. Daca chiar il placi, atunci lupta pentru el.

| ychigo a răspuns (pentru KamaSutra):

Salut,Kamasutra,doar așa ca idee cam cât crezi ca ar fi fost dispus sa o aștepte? Azi nu vreau, mâine nu, peste 3 luni nu si trece anu..viata merge înainte si el odată cu ea.

| KamaSutra a răspuns (pentru ychigo):

Dar inca o place...de ce sa faca atatea tampenii fiindca pana la urma vor suferi amandoi

| ychigo a răspuns (pentru KamaSutra):

Așa zise-le prietenele tale cele mai bune sunt de fapt cele mai rele. ""Obligându-te""sa înghiți gogoasa asta "încearcă sa te facă geloasă", încearcă sa nu le mai acorzi atât de multă încredere. Cat despre tine si el ma repet din cele spuse lui Kamasutra: cat sa mai aștepte? O zi nu vrei, a 2. a nu, după 3 luni nu...si trece anul timp in care a-ti putut avea o relație serioasa. Voi deja va cunosteati. Mergi mai departe. Succes!

| ychigo a răspuns (pentru KamaSutra):

Poate si tu ai fost în locul lui ce ai fi făcut? Ai fi așteptat sa treacă vremea pe lângă tine?

| KamaSutra a răspuns (pentru ychigo):

Daca o iubeam, as fi incercat sa o inteleg si as fi asteptat

| ychigo a răspuns (pentru KamaSutra):

Tu o iubeai, ea te iubea dar nu-ti dovedea. Si continuai sa o aștepți...

| MidnightR a răspuns (pentru KamaSutra):

O place dar asta nu inseamna ca nu poate incerca sa treaca mai departe. Daca e o fata draguta care il place si vrea sa fie cu el, de ce ma rog n-ar da o sansa relatiei? Poate chiar incearca sa aiba o relatie serioasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata nu te asteapta pe tine sa te decizi, ori faci lucrurile la timpul lor, ori savurezi regretele.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, nu vreau sa te judec dar de ce l-ai respins? Daca ti-a placut de el trebuia sa-i dai si tu de inteleg ca il iubesti si ca esti deschisa sa faci un cuplu cu el, chiar daca nu in viitorul apropiat. Probabil el a inteleg mesajul gresit si l-ai facut sa se simta naspa crezand ca nu-ti place de el sau ai pe altcineva.
Probabil a facut asta sa-ti dea de inteleg ca te iubeste. Incearca sa discuti problema cu el, mai amanuntit si sa-i spui cat de mult tii la el, lasand orgoliul la o parte! Mult noroc

| altrought a răspuns:

Este vina ta că ai pățit asta.Voi fetele credeți că dacă ignorați un tip devine tot mai interesat de voi dar greșiți. Nu toți sunt la fel.
Văzând că nu ești pregătită de o relație serioasă este normal să caute pe cineva cu adevărat pregătit.
Nu poți trece peste? E deja prea târziu să mai speri acum că are pe altcineva.