| anonim_4396 a întrebat:

Este indicat ca atunci cand dezvirginezi o fata mai intai sa ii bagi degetelul?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ii bagi degetul nu o dezvirginezi. Sa fie ea pregatita si hop top gata.

| RXN a răspuns:

Daca e convinsa ca tu esti cel cu care vrea sa-ti inceapa viata sexuala, da, sa o penetrezi cu degetul in timpul in care faceti petting.Astfel,macar i se va largi orificiul himenal, daca nu chiar rupe himenul, iar primul act sexual nu va fi la fel de dureros.Indicat ar fi incepi mai intai cu unul, apoi dupa un timp cu doua.

| Nextone a răspuns:

Eu zic ca da pentru ca astfel se obisnuieste si nu va mai simti o durere asa mare in timpul penetrarii propriu zise. Exista totusi si riscul ca himenul sa se rupa cand o penetrezi cu degetul deci trebuie sa fi atent si totul sa nu dureze prea mult timp.

| BlueHusky a răspuns:

Da! Este foarte corect... dar in fund.

| Rebecca a răspuns:

Depinde. Exista posibilitatea sa nu ii poti rupe himenul doar cu degetul. Dar de durut, doare oricum. Pur si simplu sa aveti un preludiu lung si o poti dezvirgina normal. Bafta :*