| roxy_1862 a întrebat:

Este normal sa nu iti vina ciclul la 11 ani?

Răspuns Câştigător
| Lala_Gabriela_1998 a răspuns:

Da mie mi a venit la 12 si 4 luni la altele si de la 8 sau la pritena mea la 13 depinde de anatomia ta nu de cat de dezvoltata esti la o prietena mai dezvoltata i-a venit la 12 si la alta mai micuta sa zic la 11

| DoArDeDe a răspuns (pentru Lala_Gabriela_1998):

Ce mare scofala sa vina la varste asa mici? Mie mi-a venit la 10 ani si 11 luni.

| Lala_Gabriela_1998 a răspuns (pentru DoArDeDe):

Nu am zis doar ca e normal si sa ti vina si sa nu de ex sunt fete care peste 14 le vine

28 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Instalarea menstrei se face între 12 și 14 ani, tu nu ai nicio problemă!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Este normal

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Da.E foarte bine sa ai ciclu.e bine pentru organismul tau dar pentru tine, pentru igiena asa..nu prea laughing

| Azµre a răspuns:

Da e normal să nu vină până la 16 ani!

| TheAce a răspuns:

Normal, nu ai ajuns inca la pubertate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Ciclul iti vine atunci cand organele genitale devin capabile de reproducere, adica:12-14 ani pentru fete, conform Anatomiei si Fiziologiei omului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ciclul menstrual poate începe oricând între 10 şi 16 ani.
Numai corpul tău poate decide când a sosit momentul primei menstruaţii.
Te pup!

| CannbalCorpse a răspuns:

Da draga este normal, depinde la ce varsta ti se dezvolta organismul poate sa iti vina ciclul si la 15 ani happy!

| ema_2625 a răspuns:

Da este normal, fiecarei fete ii vine in frunctie de organismul sau.

| IngerCazator a răspuns:

laughing O Doamne... L varsta ta eu ma intrebam daca este normal sa ma mbrac in fusta scurta nu ca nu am ciclu.
Bine ha sa nu fiu ironica, ciclul iti poate veni pana la 16 sau 17 ani, deci stai calma
Da iti zic eu deacum dupa ce o sa ai deja al 2 sau al 3 ciclu o sa zici ca nu mai vrei sa ai nici o data!

| Smile3 a răspuns:

rolling on the floor)! Ce probleme aveti si voi..Doar pentru ca uneia dintre colegele(mult mi dezvoltata c tine se pare!), i-a venit, nu inseamn ca trebuie sa-ti vina si tie!

| OtipaOarecare a răspuns:

Buna,draga! Este perfect normal.Aici depinde de anatomia, de organismul fiecarei fete.Cunosc persoane care le-au venit mai devreme decat tine, pe la 10 ani. Poate veni si la 16 ani,deci nu te ingrijora.Mie mi-a venit la varsta ta si un pic, e perfect normal.
Dar te sfatuiesc sa nu fii asa nerabdatoare, caci mai tarziu, iti spun, nu vei mai dori asa cevalaughing

Mult noroc si ai grija de tine:*

| Stalievus a răspuns:

Da, pe la 12 ani vine, dar depindehappy

| AndraEatsyourBrain a răspuns:

Da. Depinde cat de dezvoltata esti. Mie mi-a venit ciclul la 13 ani. Deci nu iti face griji scumpo.
Funda?

| Z6 a răspuns:

Fiecare fata are corpul ei si reactioneaza diferit.
Sunt fete care au 15 ani, si nu au menstruatie

| user123456789 a răspuns:

Stii ce e ala ciclu la 11 ani?

| DoArDeDe a răspuns (pentru user123456789):

Pai iti sti ca pe la stiri se spune despre fete care sunt insarcinate la varsta asta asa ca nu te mira de faptul ca stie la varsta asta.

| DnZuuL a răspuns:

laughing)..Cicluc incepe pe la 13-14 ani.

| OFetita15 a răspuns:

Bucurate ca nu ti-a venit.Sincer e nasol

| patri a răspuns:

Este normal sa nu-ti vina nici pana la 14 laughing Dupa 17 ani poti sa-ti pui semne de intrebare! bucura-te k nu il ai!

| patri a răspuns:

Absolut normal! poate sa iti mai intarzaie, nu trebuie sa te sperii, poate ai o dereglare hormorala, nu e nimic de speriat, mai asteapta! pupic :*

| ady2005 a răspuns:

Da! De ce atata graba?

| Maya89 a răspuns:

Depinde de cat de dezvoltata esti, in ziua de azi nici nu mai stii la ce sa te astepti, oricum profita cat mai esti fetita, ca atunci cand devii domnisoara e un pic mai greu...te las sa descoperi singura la momentul potrivitwinking

| LoL1234567890 a răspuns:

Da. este foarte norma. Corpul tau nu este inca pregatit pentru asta. Mie mi-a venit la 12 ani jumate. Ai rabdare. pana atunci bucura-te de copilarie

| Sebb a răspuns:

Da laughing

| GDaniel94 a răspuns:

Nu iti fa griji. depinde de corp si de structura ta. poate veni si la 11 si la 14...prietenei mele i-a venit la 14 ani