| Timofte_Razvan_1996 a întrebat:

Este o fata cu care vorbesc cu ea pe facebook,mesaje, dar dupa ce ii spun "hei ", " buna "," ce faci? " nu stiu ce sa ii mai spun. Mă puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

NU trebuie sa începi așa. Dacă fata e cel puțin frumoasă băieții roiesc în jurul ei li toți încep cu aceeași chestie "hei, ce faci?"
Începe cu altceva, surprinde-o, cu cât va fi mai neobișnuit cu atât îi vei stârni interesul mai mult iar continuarea va veni de la sine.

5 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai nu ai nimic de care sa te legi? de exemplu sa iti spuna ea ca nu prea bine ca a fost racita si sa o intrebi daca se simte mai bine si chestii d-astea, daca ea iti raspunde cu da, nu si bine inseamna ca nu prea e interesata sau e cam timida

| minrest a răspuns:

Dupa asta, ii spui parerea ta despre ceva de actualitate si demn de interes, sau ii ceri parerea ei.

| Lawliet14 a răspuns:

Daca nici pe net nu esti in stare sa legi o conversatie... Atunci ti-ar fi mai usor in viata reala, poate te place si asa! tongue Mai multe fapte, mai putine vorbe. happy Romania lucrului bine facut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreab-o chestii de genu asta:"Cum te mai simti? Cum il chema pe fostul iubit(bine se poate supara dar trebuie sa-i arati cati pasa si ca nu esti ca el si nu o vei lasa, Cat timp a durat relatia dintre ei, De ce s-au despartit,"Si chestii de genu asta

| coco1molly a răspuns:

Ii poti spune " ce ai mai facut azi" / " cum a fost ziua ta?" / "ai facut ceva special?" Sau sa incepi sa ii pui intrebari ca sa va cunoaste-ti mai bine:"ce muzica asculti", " unde stai" (dupa ce iti raspunde, invit-o sa iesiti, daca vrei)
Bafta!