| Corinaa2013 a întrebat:

Este vorba despre un baiat; suntem in aceeasi clasa. Lui ii place de mine,ma innebuneste cu chestia asta, dar eu il urasc straight face. Si toata scoala imi zice ca-s cu el,dar eu nici nu-l bag in seama; pana si profesorii spun asta sad. I-am zis ca nu-mi place de el,sa ma lase in pace, dar tot continua sa ma tachineze si sa nu ma lase in pace in pauze. Ce pot sa fac? puppy dog eyes

8 răspunsuri:
| EaEmma a răspuns:

Fi indiferenta, nu-i da deloc atentie, si te va lasa in pace

| Corinaa2013 explică (pentru EaEmma):

Nici nu ma uit la el de vreo luna si nimic sad

| EaEmma a răspuns:

O sa-i treaca la un moment dat.te asigur..acum ii s-a pus pata pe tine, asta doar pana isi gaseste pe altcineva

| LiviuuuXD a răspuns:

Poti sa il faci de ras cu ceva. De la asta sigur o sa te urasca.

| AndreiPiticu99 a răspuns:

Te iubeste, date dupa el, si tinei hangu pana o sa se plicteseasca, de tine si o sa vada alta fata si o so tachineze pe aia, zii si tu cal placi, in india cand doi tineri se casatoresc, ei se urasc, iar in timp incep sa se iubeasca, asa-i treditia la ei, incearca si tu asta fa un compromis si o sa fie totu bine

| Corinaa2013 explică (pentru AndreiPiticu99):

Tu nu-ti imaginezi ce s-ar intampla daca i-as spune ca-l plac, asa 0, 1% ( nu-l plac deloc, dar zic asa ) cred ca va zice tot orasul ca-s cu el. Doamne! straight face n-as face asta nici pe bani.

| DoArDeDe a răspuns:

Fal sa sufere.Astfel isi va pierde iubirea fata de tine. Poti sa te saruti cu un alt baiat in fata lui sau sa ai o relatie de care sa vorbeasca toata scoala etc. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Corinaa2013 explică (pentru DoArDeDe):

Pai el stie ca eu sunt impreuna cu un baiat si prietenele mele vorbesc toata ziua de acel baiat si de mine, dar nu functioneaza sad