| aba a întrebat:

Eu nu am avut niciodata ORGASM prin penetrare, am eu o problema? ce sa fac sa se intample cum sa fac. ce sa faca iubitul meu si a 2a problema (a doua intrebare este sau vreau o parere de la voi )iubitul meu isi da drumul foarte repede exact cand vreau si eu m-ai mult ce sa fac va rog vreau raspunsuri cat m-ai serioase si utile multumesc anticipat

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa mergeti la medic si iubitul tau sa-i explice problema pe care o are, va urma un tratament sau o operatie in functie de ce spune doctorul si apoi totul va fi bine.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Exista tehnici pentru a-i intarzia ejacularea, dar cel mai simplu ar fi sa repetati dupa cateva minute. Trebuie sa inceapa sa se bucure de inceput si desfasurare mai mult decat acum. Pentru asta e nevoie de rabdare, bunavointa, comunicare si exercitiu. "Foloseste-te de el altfel" si evita discutiile neplacute pe tema asta pentru ca e ceva sensibil si el deja stie cand termina prea repede. Daca faceti mai des se poate rezolva. Daca nu, gasite solutii pentru "desensibilizare".
Apoi, de obicei orgasmul se obtine mai usor prin stimularea clitorisului. Cele mai bune rezultate cer practica, asa ca puneti-va pe treaba si protejati-va de o sarcina nedorita.

| foxi a răspuns:

Asta se intampla prima oara,a doua ar trebui sa dureze mai mult, incat sa termini si tu! Daca nu, schimba...baiatul!

| ASIGURATORUL a răspuns:

Probabil ca esti la inceputul vietii sexuale si ca orice inceput este mai greu, dureri de ambele parti poate, teama, inhibare.Lipsa experientei partenerului tau isi spune cuvantul, sau poate este prea multa dorinta si nu se poate controla.Ca si solutie a celor 2 probleme as vede: sa incerce partenerul tau un preludiu mai indelungat pentru a aduce punctul orgasmului mai aproape de al lui, iar pentru a 2-a problema sa aveti o viata sexuala activa (nu odata la 2-3 saptamani). Succes!

| harciog a răspuns:

Sinteti prea stresati amindoi tocmai in momentul cind trebuie sa fiti relaxati.Parca ati face sex in goana calului sa nu vina zmeul acasa.Si daca si-a dat drumul odata,ce? A intrat timpul in sac? Ia-l usor,mingiie-l,fa-l sa se relaxeze, spune-i ca a fost bine, ca iti place cum arata si chestii care ii fac placere sa vezi in ce stare de erectie intra.Ai sa te rogi sa-si dea drumul.

| Ecea a răspuns:

Nepotrivire.
Daca sexul nu merge, nu merge nimic.
Pune-l sa se masturbeze mai des.
Nu de la tine este problema. Exista o zicala "nu exista femei frigide ci doar barbati nepriceputi".

| georgexxl a răspuns:

Problema vine de la el isi da drumul prea repede si tu nu apuci sa simti placerea ar trebui sa incerce sa te tina mai mult incercati ceva pozitii noi