| Adrian1990 a întrebat:

Am făcut sex neprotejat cu prietena mea in a doua sau a treia zi după terminarea ciclului menstrual. Nu am ejaculat in interiorul ei. Sunt șanse sa rămână gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca Ovulul viabil produs de ovar sa devina o sarcina, este strict necesar si obligatoriu sa existe cel putin 1 spermatozoid. Fiindca acel spermatozoid poate sa existe numai in continutul spermei, reiese ca sperma trebuie sa ajunga indiferent prin ce mod ...in vagin. Iar in cazul in care sperma NU este ejaculata in vagin intentionat sau din greseala si in cazul in care partenerul de sex are experienta sexuala necesra incat sa fie capabil sa-si retina perfect ejaculare, reiese ca intr-o asemenea situatie fiindca lipseste sperma lipseste si spermatozoidul si din acest motiv formarea sarcinii devine IMPOSIBILA chiar si in cazul in care actul sexual este intretinut in zilele PERIOADEI FERTILE si cu atat mai putin in zilele perioadei infertile cum a fost in cazul prezentat in aceasta intrebare.
Sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM si mai ales... DIN NIMIC. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu. dacă are ciclu de minim 30 și e și regulat puteai să-ți dai și drumu

| Emilian65 a răspuns:

Nu sun sanse sa fii tatic.

| Frank51 a răspuns:

Auzi la el nu se poate forma, asta inca continua sa dea informatii eronate. Dragul meu, atata timp cat nu ai folosit prezervativ sau alta forma de protectie, sansele exista prin simplul fapt ca lichidul preejaculator poate sa contina spermatozoiti. Deci asadar si prin urmare, sanse EXISTA desi sunt foarte mici.

| EvelinaAndreea123456 a răspuns:

Nu sunt sanse daca stii sigur ca nu ti-ai dat drumul in ea, dar mai sigur ar fi un test de sarcina.

| Adrian1990 explică (pentru EvelinaAndreea123456):

Nu mi-am dat sigur drumul, actul a durat foarte puțin

| EvelinaAndreea123456 a răspuns (pentru Adrian1990):

Nu prea sunt sanse.