| Vvistula a întrebat:

Exista fete carora le place sa asculte baietii vorbind de istorie si alte chestii de genul si sa se indragosteasca de acestia?

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Ofc cultura. Prefer pe cineva inteligent care sa aiba mai multe subiecte de discuta (eu fiind mai tacuta cateodata). Daca el zice subiectul eu pot sa il dezvolt daca stiu despre ce este vorba. Nu ma intereseaza discutiile inutile, nu vreau in niciun caz sa aud ''si ce mai zici?''. Vreau sa ma pun singura pe picioare, nu vreau sa fiu ajutata de nimeni, eu pur si simplu nu pot fi cu cineva pentru bani sau masina, chiar nu stiu cum pot altele sa faca asta.

30 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Da,categoric da! E genial să ai lângă tine pe cineva care face parte din lumea ta, care poate purta discuţii serioase şi inteligente.Cineva care vorbeşte mult şi bine. Dacă nu există interese comune, apar discuţii banale şi intră monotonia.Şi e doar o pierdere de timp.Genul de bărbat de care povesteşti tu e bărbatul matur şi puternic, pe care te poţi baza oricând.Cu alte cuvinte, ar fi bărbatul ideal.

| Mayar a răspuns:

Mai, mai intai trebuie sa stie sa schimbe o amarata de priza si alte chestii pe care orice barbat ar trebui sa le stie, si apoi vin si chestiile astea. Decat un om care sa filosofeze si sa nu stie sa faca nimic, mai bine fara,,,,,,,,
Si deseori oamenii sunt inclinati sa se considera superiori celorlalti si sa incerce sa ii controleze - mare prostie!

| 愛日本 a răspuns:

Depinde. Istoria ma cam plictiseste, acum depinde si despre ce vorbesti dar sunt si parti din istorie pe care le-as asculta cu placere.
Daca nu vorbesti despre bani, nu cred ca ai vreo sansa cu fetele din ziua de azi.

| Vvistula explică (pentru 愛日本):

Eu cred ca am laughing si sa inteleg ca nu mai exista fete care pun accentul pe ce ai in bila ci pe ce ai in buzunar? Nu cred ar fi prea nasol.

| 愛日本 a răspuns (pentru Vvistula):

Majoritatea sunt pe interes, apoi se plang e ce nu le iubeste nimeni.Chiar nu le inteleg pe unele care sunt fete ca si mine, cateodata parca as fi din alta lume.

| Vvistula explică (pentru 愛日本):

Si tu ce preferi, interesul sau cultura?

| 愛日本 a răspuns (pentru Vvistula):

Ofc cultura. Prefer pe cineva inteligent care sa aiba mai multe subiecte de discuta (eu fiind mai tacuta cateodata). Daca el zice subiectul eu pot sa il dezvolt daca stiu despre ce este vorba. Nu ma intereseaza discutiile inutile, nu vreau in niciun caz sa aud ''si ce mai zici?''. Vreau sa ma pun singura pe picioare, nu vreau sa fiu ajutata de nimeni, eu pur si simplu nu pot fi cu cineva pentru bani sau masina, chiar nu stiu cum pot altele sa faca asta.

| RAY a răspuns:

Desigur ca sunt fete de astea sunt rationale cu o educatie si inteligenta mare, din pacate sunt putine da sunt crede-ma ca cand intarnesti una de asta te-ai blocat cand vezi cum explica lucrurile, acuma nu se indragostete nimeni ca tu i spui de istorie dar e un pas spre ceva, conteaza fizicul, interese fianciare etc trebuie sa se placa resiproc

| Vvistula explică (pentru RAY):

Daca gasesc o fata ca care sa explice asa lucrurile nu ma mai despart de ea

| RAY a răspuns (pentru Vvistula):

Am avut o discutie pe tema it cu o femeie n-am cuvinte apoi cu o atee rationala fata, eu in viitor merg spre fete atee sunt diferite sincer mult mai rationale, sincere, respectoase

| neutrino a răspuns:

Ei, nu exagera totusi!

| Vvistula explică (pentru neutrino):

Pai nu mi se pare normal, adica vreau sa vorbesc si lucruri interesante nu sa stau numai de alte alea. vred ca am ratat vreo 2-3 de murea lumea din cauza asta laughing

| SkyPilot a răspuns:

Foarte rar din pacate. Cand ma aratam pasionat de un lucru sau altul, in general fetele se indepartau de mine pentru ca voiau ca ele sa fie unica pasiune happy

| Vvistula explică (pentru SkyPilot):

Stiu exact cum este

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si Nu.Simplu nu?

| Vvistula explică (pentru anonim_4396):

Pai de aia te-a parasit pe tine, ca nu ii vorbeai de istorie si stateai de alte alea happy0

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vvistula):

Desigur,de aceea ii spuneam tot timpul si i-am dat si 2 carti pe care ea nu le-a citit insa le-a citit masa si tasu cicalaughing

| Vvistula explică (pentru anonim_4396):

Si eu i am dat unei fete cadou o carte si imi spune ca e foarte frumoasa cartea ca a citit-o maicasalaughing, am ajuns la concluzia ca e cadoul perfect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar doar cele urate care comenteaza pe internet.

| maria14142 a răspuns:

E mult mai bine; adica, nu vreau sa vorbesc eu, prefer un subiect pe care sa il dezvolt

| opersoanae a răspuns:

Fetele de care vorbesti tu sunt pe cale de disparitie aproape spre deloc. Fatucilor din ziua de azi le place sa aiba baiatu' bani, toale de firma, sa fie cat mai metrosexual, nu prea se mai uita din pacate si la ce au in cap... putine sunt care pun pret si pe partea din interior a unui baiat, asta e realitatea.Crezi tu ca domnisoarelor din generatia "pitzi" le place cand intri in vorba cu ele iar tu sa incepi sa vorbesti de anii 1550 toamna si ce facea Regina Elisabeta prin castel? Nu ai sa vezi astfel de fete, doar prin exceptie cele care chiar invata si stau cu capul in carti zi si noapte nonstop, adica tocilarele...care si alea sunt pe cale de disparitie.

| Vvistula explică (pentru opersoanae):

Si tu vrei sa imi spui ca nu am sanse sa ma casatoresc laughing mersi de raspuns oricum

| Mia2002 a răspuns:

Nu totdeauna... unora le plac băieții care învață si le place învățătura altor fete le plac băieții mai năzdrăvani.

| Vvistula explică (pentru Mia2002):

Si nu sunt nazdravani care invata? Eu ma refer in afara de ce iti da la scoala, cultura generala