| octa2021 a întrebat:

Explicatimi si mie:
Cand vă pregătiți de sex si trebuie sa te protejezi (prezervativ) cum faceti, ce tip de prezervative folositi?
De unde le cumpărați?
In ce poziti faceti dragoste cu partenerul/partenera? ca sa nu se rupa.
Cand simnti ca trebuie sa ejaculezi ce faci? continui? sau iti dai drumu in iubita stiind ca esti protejat?
Si cat timp țineți prezervativele la voi (vorbesc de cand le-ai cumparat) si in ce conditi.

Răspuns Câştigător
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Dupa cum vad, esti la prima relatie sexuala si sincer sper ca nu ai 15 ani.Fiind la inceput e mai bine sa folosesti Durex extra safe, gasesti la farmacie sau supermarket, e tot aia.Costa intre 8 lei si poate ajunge la 10-12 lei in functie de loc si numarul lor.

Sincer sa fiu, nu vad,, o pozitie,,, dar daca fata e si ea virgina mai bine o pui frumos pe spate si tu deasupra.Riscul sa se rupa este destul de mic, avand in vedere ca nu sunt pungi la 10 bani,dar se mai intampla atunci cand vaginul nu este suficient de lubrifiat.Cel mai ok,daca si ea e virgina,iei in tub de lubrifiant de la farmacie si gata treaba.

Fiind la inceput, poti continua, sau poti termina tu singur, ori daca fata deschisa la lucruri din astea, sa te ajute ea.Eu unul prefer sa termin asa cum am inceput, in interior.

La partea cu tinutul, e discutabil.De ex eu am mereu 1-2 in portofel, pentru orice eventualitate, si chiar daca nu le folosesc repede sunt la fel de bune.Am avut perioade in care uitam de el si statea 2-3 saptamani acolo fara nici o problema.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

2-3 saptamani. De cele mai multe ori un an.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Zise vulpea care nu ajungea la struguri!

https://goo.gl/aPOSuy

| anonim_4396 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Sunt ca o carte deschisa pentru tine...

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci o sa ma las de lectura.

11 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Toate pozitiile, fara numar

| Oana92 a răspuns:

1.Durex, toata gama.

2. Supermarket.

3. Depinde de moment, dar in jur de 3-4 pozitii diferite de fiecare data. Daca folositi prezervative de calitate si le folositi corect nu se rup, indiferent de pozitie. Am testat calitatea unui prezervativ durex cu unghiile si nu s-a rupt, sunt filmulete si pe youtube cu testarea lor. Pentru mine ramane un mister modul in care unii reusesc sa o faca.

4. Depinde. Daca folosesti corect prezervativul poti ejacula inauntru.

5.Pfff...noi cumparam des, nu fac depozit si nu apuca sa stea prea mult laughing Dar le pastrez in cutia lor originala si cutia sta in dulap, in camera. In principiu daca nu le ti la umiditate ar trebui sa fie ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ma pregatesc pentru sex, sexul se pregateste pentru mine! Si ma protejez evitand prostii, prezervative nu folosesc.

Ce sa cumpar?

In general partenera nu se rupe, mai mult eu sunt rupt atunci cand fac sex. Si daca re rupe, schimb partenera. Pozitiile depind de starea de spirit.

Incep sa cant cat de tare ma tin plamanii "Treceti batalioane romane Carpatii" si apoi imi dau drumul in iubita. Bine, mai mult in iubitele altora...

N-auzi, ma, ca nu folosesc!? Eu fac sex cu femei, nu sex cu prezervative.

| DE_Diana_1994 a răspuns:

Durex le gasesti in farmacie, la orice benzinarie, in supermarket.uri, i
La chioscuri. sau magazine mai mici. in mall.uri.
Daca esti la inceput. ceea ce cred ca e adevărat incearca sa stai deasupra sau. pune.o capra ca sa vezi. unde trebuie sa intre. laughing si cand simti ca ejaculezi nu miza pe faptul ca esti protejat si iti dai drumul in ea. pentru ca acestea pot fi sparte sau. se poat sparge in timpul actului sexual fara sa stii. Preludiul nu trebuie sa lipseasca! Prezervativele au un termen pe cutie. Si nu exista pozetie in care sa nu se rupa. nu se stie cum si cand s.ar putea rupe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DE_Diana_1994):

Prezervativele se sparg 99.9% daca esti foarte prost si nu il pui corect sau folosesti marimea gresita. In 0.001% se sparg din cauza producatorului. Si ce treaba are preludiul cu prezervativele sparte!?!?

| DE_Diana_1994 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are. I.am zis sa nu uite de preludiu. O fata se simte naspa daca, cum intri in casa o dezbraci sau nici asta nu faci ii dau pantalonii putin jos si i.o bagi. laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru DE_Diana_1994):

Ce nivel ridicat de empatie, cum iti pasa tie despre experientele sexuale ale altor fete! Sunt sigur ca iti vor fi recunoscatoare tongue