| anonim_4396 a întrebat:

Fetele virgine se masturbeaza pentru ca vor sa faca sex?

8 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Pentru că simt nevoia.

| ella21031 a răspuns:

Se masturbeaza ca simt nevoia contactului sexual si din placare sa vada si ele cum e senzatia atunci cand ajungi la orgasm bineinteles nu e la fel ca atunci cand ajungi la organsm dupa o partida de sex

| athos01 a răspuns:

Ca si baietii, fetele o fac din dorinta de a simti placere, daca vrei sa mai vb.da add la mrns_adrian

Răspuns utilizator avertizat
| TudorDaniel a răspuns:

Nu,ci din cauza unei dereglari hormonale, pubertate alea alea, e ok...p.s. fereste-te de raspunzatorullaughing

| ale18a a răspuns:

Pentru ca nu au minte. Tot acolo esti daca te masturbezi. Daca iti bagi degetul in vagin sau nu. Pentru ca si cu degretul poti sa te dezvirginezi. Si cand ajungi sa faci prima data, religios mai esti virgina dar practic nu. Si prietenul tau poate sa spuna ca ai mai facut-o. Daca chiar simnti nevoia de a face cauta-ti un baiat incearca sa ai o relatie serioasa si treci la fapte. Masturbarea este o prostie

| anonim_4396 explică (pentru ale18a):

Nu ma refeream la cea vaginala.Am auzit ca aia nu e masturbare ci cea clito...

| Gabriel-florin_Zagan_1990 a răspuns:

Nu neaparat. Fetele se masturbeaza pentru asi cunoaste corpul cu timpul hai sa observii la primul contact sexula cat de bine til cunosti corpul