| sabinush a întrebat:

Fetelor am si eu o problema... iau anticonceptionale marvelon 21, este prima luna, dar in una din zile am vomitat cam dupa 3 ore dupa ce am luat pastila, 7 zile dupa asta nu am avut niciun contact sexual neprotejat, insa in a 8-a zi da.Incepand cu a 8-a zi eram protejata din nou?

4 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Numai folositi anticonceptionale de ce nu incercati folii chinezesti se introduc cu 10 minute inainte de contact in vagin (este o foita care se topeste) si numai ai probleme

| jasmine11 a răspuns:

Reformuleaza intrebarea ca sicer eu nu inteleg nimic, ok unele organisme nu au asa de multe reacti adverse la anticonceptionale, si daca iei e ok, poti sa imi trimiti mesaj cu varsta ta, pentru ca vreau sa merg si eu, la ginecolog, bafta!

| sabinush explică (pentru jasmine11):

Nu a fost o reactie adversa de la pastilute.Ma refeream daca pilula si-a m-ai facut efectul daca eu am vomitat cam la 3 ore dupa administrarea acesteia? oricum 7 zile nu am avut deloc contact sexual, iar in a 8-a am avut insa nu e ejaculat inauntru. Exista risc de sarcina?

| jasmine11 a răspuns:

Nu exista daca nu o ejaculat inauntru