| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, ce ati alege? Un barbat plin de bani si independent financiar, cunoscut sau un baiat mai retras, care se descurca mai greu cu banii, de care sunteti indragostite?

19 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Degeaba are bani, daca nu are pic de creier, insa din variantele aseta 2 nu as alege nimicbatting eyelashes

| lays a răspuns:

Iubitul meu are un salariu modest.pana sa ne mutam impreuna statea cu ai lui.decithinking pe cel pe care iubesc l-as alegebig grin. putea sa fie unul cu bani, vila in primaverii si iahtstraight face

| zuzu a răspuns:

Pe cel fara banibig grin

| itarkan a răspuns:

Eu in locul tau l-as alege pe ala cu bani. O sa fie atat de ocupat de afaceri incat nu o sa observe ca ai un amant mai retras, care se descurca mai greu cu banii, de care esti indragostita. E foarte simplu, dar trebuie doar sa scapi de mentalitatea aia ca nu poti fi decat cu unul din ei.

| 2696 a răspuns:

Baiatul de care sunt indragostita...cu cel care are bani as avea probabil doar o relatie de prietenie big grin

| claudiea79 a răspuns:

Am ales un barbat de care sint indragostita. cu mai putini banii si retras. stiu ca este al meu. pot trai si cu 2 milioane vechi pe luna. mai bine sa fiu alintata respectata si iubita. decit sa fiu singura toata ziua si barbatul meu sa fie la munca. banii se duc. iubirea ramine. daca te iubeste vei fii fericita. banii acum poti sa ii ai acum. si peste 1 ora sa nu-i ai. sentimentul ramine toata viata. oamenii cu banii sint increzuti; te poate neglija poate sa iti ia amante daca are banii. daca nu are baniii femeile nu sint atrase asa mult de acel barbat... am intilinit barbatii cu banii prost crescuti; care nu stiau sa dea nici buna ziua. faceau misto; un barbat sarac are educatie si demnitate pentru ca a muncit toata viata nu a primit totul pe tava

| candycarrie a răspuns:

Dece toata lumea respinge ideea de tip cu bani? sunt tipi cu bani si cu suflet bun, si dca datorita faptului ca au bani nu inseamna ca insala, pentru ca daca isi iubesc fata/femeia, ii vor fi fideli.sunt o gramada de tipi saraci si uraciosi, si o gramada de tipi cu bani si cu suflet mare si comportament frumos.la fel si cealalta extrema, depinde de la om la om.

| iubi_duby75 a răspuns:

Dupa parerea mea baietii bogati is cei mai inganfati oameni existentiwinking. rasfatati` raised eyebrows

as prefera unul mai retras. mai timid.nu prea ma inter daca e sarac. de fapt sunt indragostita de unu asa love struck si ii si foarte dragut love struckx

| chrystyna a răspuns:

Eu cred ca e o diferenta intre un baiat plin de bani(bogat)si unul independent din punct de vedere financiar. Tipul plin de bani denota inganfare, se crede superior, crede ca totul se cumpara cu bani.In viata unuia ca ala, nu exista loc de iubire, sentimente ci doar afaceri, bani, etc.Eu prefer ca iubitul meu sa fie independent din punct de vedere financiar.Nu ca nu l-as iubi daca nu ar avea banii lui, insa asta la un baiat denota faptul ca e matur, independent, descurcaret.Si daca are banii lui asta nu inseamna ca e bogat, ci prefera sa nu stea pe banii altuia, si pentru asta munceste.Merita respectat.Eu nu st de acord cu ideea ca fata sa stea pe banii baiatului.Ca de obicei se intampla ca dupa un timp mai lung de relatii, unele fete sa se simta mai bine si mai iubite daca le intretine iubitul. Cel mai bine este ca aman2 sa fie independenti financiar.Sa isi costruiasca viata lor, la egalitate.Nu asa prefera unul care sa aiba mai multi bani ca mine, si sa aiba vreodata ocazia sa-mi spuna ca uite eu fac totul, eu cumpar totul, sau cand vreau ceva sa il rog pe el sa-mi ia. Pur si simplu nu as suporta.Asa ca e mai bine ca in relatie, sa fii undeva la egalitate din punctul asta de vedere.Atunci nu cred ca se mai pune problema:oare ma iubeste pentru banii mei, oare profita de mine, etc. Cel putin, asta e parerea mea.Asa ca eu l-as alege pe cel care ma iubeste cu adevarat.Nici nu ar trebui sa se puna problema intr-o relatie, de bani.

| Helpmeeveryday a răspuns:

Sigur cel care e retras, se descurca mai greu cu bani si de care sunt indragostita...Pe mine nu ma intereseaza bani.Adik ce tata n'are sa imi dea cand am nevoie.Nu sunt genul de fata care sa stea cu un baiat doar pentru. bani si nici nu sunt dependenta de ei.

Satanainizmene nu sunt cum spui tu si sunt destule fete care sunt la fel ca mine.Adik de ce ai sta cu un baiat care are bani daca stii ca nu il iubesti.Eu nu as fi fericita sa stau cu el doar pentru. ca imi da bani si imi cumpara nu stiu ce lucruri...

Bye!:*:*:*

| Helpmeeveryday a răspuns:

Candycarie...Ai dreptate de exemplu iubitul meu este bogat, dar ma respecta, ma iubeste si il iubesc. A vrut de multe ori sa imi faca cadouri si de fiecare data l-am refuzat.Lucrurile care imi plac mi le pot cumpara. S-a suparat de multe ori ca i-am refuzat cadourile pe care le vedeam si spuneam ca sunt frumoase.Si intotdeauna i-am spus ca eu doar privesc si admir nu le vreau pe toate.Ca daca ar fi asa nu as mai avea loc in camera de ele.

:*

| myworldis5784 a răspuns:

Pai cred ca cea de a doua situatie, deoarece bogatia o veti face in doi

| niko_7262 a răspuns:

Sincer eu una as prefera pe cel care e mai retras, cu mai putini bani, stie sa ofere mai multa dragoste.Asa cel cu bani, presupun ca are afaceri si te poate neglija, sau de ce prin calatoriile lui sa-si faca vreo amanta.Nu e exclus. Un viitor plin de confort poti sa ti-l asiguri si tu(vb in modul general), nu trebuie sa traiam pe seama altora.
winkingwinkingwinking

| SatanaInIzmene a răspuns:

Daca alege vreo una varianta a II -a este o ipocrita si o mincinoasa ordinara.Sa vedem!

| divinuu a răspuns:

Logik ca ala cu bani.sa ma tina in puf:X

| RoxyAde a răspuns:

Pe cel de care sunt indragostita. Nu pot fi cu o persoana doar pentru ca are bani, daca nu simt nimic pentru el.

| Ktaloasa a răspuns:

Pai... de... un barbat asa care are bani de ii intoarce cu furcawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca e frumos, destept, surprinzator, indragostit, incantator, ciufulit, revoltat, copilaros, uneori complet nebun si putin amnezic..., uneori cu bani si alteori fara, nu as mai alege pe nimeni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu am inteles niciodata genul asta de comparatie. adica ce legatura are stanga cu dreapta? fiecare are alte avantaje de partea lui. multumitor ar fi sa alegem un baiat frumos, destept, cu bani, de care sa fim indragostite, care sa ne iubeasca etc. daca ar fi sa aleg intre acest gen de baiat si altul atunci as putea spune ca am ales, dar asa amesteci merele cu perele. e aiurea in tramvai sa te folosesti de lipsurile unuia pentru a-l crede pe celalalt mai bun. practic te minti singura incercand sa ii ascunzi defectele. trebuie sa te gandesti la ei separat, nu prin prisma altcuiva.