| vdvdzbzfv a întrebat:

Fetelor, ce avantaje credeți că au băieții față de voi? Care e părerea voastră despre băieți? Credeți că suntem mai inteligenți decât voi? happy

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fetele au toate avantajele din lume, barbati au ca scop ca aia sa se foloseasca de ala ca ea sasi poate satisface pofetele ei materiale, barbatul e ca un cal la caruta el trage toate in scimb aia profita de el

| RainmakerX a răspuns:

In primul rand sunt baiat.

Daca vorbim despre Europa sau despre tarile dezvoltate atunci nu sunt cine stie ce avantaje.
In secolul 21 nu conteaza sexul atata timp cat iti indeplinesti sarcinile iar diferenta de iq dintre sexe nu este una mare.
Baietii au anumite indatoriri... la fel si fetele.

Media "inteligentei" tinde sa favorizeze barbatii cu putin dar tine minte ca este o MEDIE. Asta inseamna ca exista fete care sunt peste medie si fete care sunt sub ea. Adica multe fete sunt mai inteligente decat anumiti baieti. Depinde de persoana.

Daca ne referim la tarile considerate mai putin dezvoltate atunci femeile au dezavantaje mari.
Principalele ar fi abuzurile.

Nu sunt de parere ca este valabila partea aceea cu "fetele sunt cu 3 ani mai dezvoltate decat baietii".
Cunosc destul de multe persoane de varsta mea si pot spune ca doar 1 fata este mai dezvoltata decat mine. (psihic vorbind)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem egali, fiecare are avantajele lui. Intr-adevar, noi nu putem face toate lucrurile pe care le fac ei, dar asta nu-i un dezavantaj.
Ce parere pot sa am!? Unii sunt mai inteligenti, altii nu, depinde de domeniu.

| CristianaMaria a răspuns:

Pai...toata chestia e relativa.In general, baietii se dezvolta mai greu decat fetele. Daca ai citit vreodata, statistic s-a demonstrat ca baietii sunt cam cu 3 ani in urma fata de o fata de aceeasi varsta(psihic vorbind), de aici s-a si introdus conceptia cum ca baiatul trebuie sa fie mai mare decat fata, pentru a echivala cat de cat diferenta asta.Ideea e ca nu poti generaliza,totul depinde de trairile fiecaruia pentru ca unele persoane se maturizeaza in functie de necazurile,incercarile vietii astfel ca o fata rasfatata fara nicio grija evident e mai copilaroasa si prostuta fata de un baiat relativ mic ca si varsta care sa zicem a fost nevoit sa lucreze,sa aiba grija de el etc. Avantajele baietilor as putea sa spun ca sunt forta fizica, usurinta cu care ei abordeaza fata de fete, ele fiind mai timide, sunt mai descurcareti, fetele asteapta sa fie protejate de baieti si unele chiar fac pe prostutele pentru a simti "puterea" barbatului, sa se simta protejate.Nu poti spune ca baietii sunt mai inteligenti decat fetele.ba din contra, daca stai sa analizezi la scoala fetele sunt ma silitoare si invata mai mult decat baietii in general.eu spun ca e relativa chestia, fiecare e bun intr-un domniu.s-a ajuns intr-un punct in care femeile se descurca si singure, sunt independente fapt care ii sperie pe baieti ei simtind nevoia sa domine. femeile au servicii de orice fel si sunt capabile sa se sustina si singure de aceea multe femei sunt si greu de abordat pentru ca pe baiat il speria chestia asta.
Deci da, eu cred ca suntem cam egali, nu pot compara cele doua sexe, e chiar discutabila chestia happy

| Daria0123456789 a răspuns:

Fiecare sex are un avantaj asupra celuilalt și dpdv mintal și din ale pdv. Forța și rezistența fizică, simțul practic în general mai dezvoltat, sunt câteva din atuurile băieților, de exemplu.