| jade_2262 a întrebat:

FETELOR STITI CUMVA DACA DOARE CAND SE PUNE STERILETUL

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Doare putin, adica... depinde de rezistenta fiecareia la dureri. Eu am avut asa ceva in tinerete. Durerea tine destul de putin, mai mult tine inconfortul de a-l simti in tine... Tin minte ca vreo doua saptamani il simteam mereu prezent. Tocmai cand aveam programare la ginecolog si ma gandeam sa il scot mi-am dat seama ca m-am obisnuit...

4 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Da doare.normal se face anestezie.

| nicolbutnaru a răspuns:

Nu doare. E o stare de disconfort si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti cere si tu sa iti faca o anestezie locala.doare putin, dar cred ca este o durere suportabila.eu nu am avut, dar si-a pus cumnata mea si asa mi-a spus.si apoi nici nu il mai simti.nici nu stii ca ai asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a evita durerea fixarea se recomanda in prima zi a ciclului, gatul uterului este mai dilatat, se foloseste o anestezie locala(in uter)pe care nici nu o simti(injectia zic)