| anonim_4396 a întrebat:

Funda!
Îmi place de un băiat, iar el este cu doi ani mai mare decât mine.Mi-a zis că și el simte la fel, mă îmbrățișa și îmi făcea complimente mereu, mă ținea de mână.Mă făcea foarte fericită, dar colegii lui au început să zică că e "pedofil", deoarece eu sunt prea mică și i-au zis chestii despre mine, iar el a încercat să mă îndepărteze trimițându-mi un mesaj care era de la mama lui și îmi zicea să îl las în pace, mesajul fiind de fapt de la el. După scurt timp a intrat într-o relație cu o fată de aceeași vârstă ca el, însă el nu o plăcea și nici măcar nu se comportau ca într-o relație, a fost cu ea doar pentru că nu a dorit să strice prietenia.Și-a cerut iertare pentru că ne-am certat, dar acum mă evită total, nu-mi mai scrie și m-am gândit să vorbesc cu el într-o pauză și să îi zic ceva de genu' "Nu știu de ce ești supărat pe mine și mă eviți, am greșit amândoi, vreau să vorbim ceva foarte important și mă gândeam să ne vedem în vacanța de iarnă undeva să discutăm".
Vă rog frumos să mă ajutați!

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Nu stiu ce a fost in capul lui de s-a indepartat de tine doar din cauza unor remarci rautacioase ale colegilor lui. Ca doar n aveai 10 ani. E cam nesigur pe el si renunta relativ usor se pare. Nu e rau sa vorbesti intre patru ochi cu el sa lamuriti unele chestii. Asa iti dai seama daca are ceva pentru tine sau nu. Daca refuza categoric nu insista ca doar nu trebuie sa cersesti atentia lui.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prea usor a renuntat la relatie, nu e de tine.

| mazikeenem a răspuns (pentru RAY):

Nu era o relație oficială, ne comportam ca un cuplu, dar ziceam că suntem doar doi prieteni buni care se plac foarte mult.

| TanteMarianne a răspuns:

Bai e complicat. bine vorbeste cu el.dar sincera sa fiu el nu tine cu adevarat la tine. adica sunt doi ani diferente.nu e atat de mult. iar daca el asculta de colegii lui ca-l numesc pedofil din cauza ca tu esti cu doar 2ani mai mica decat el, inseamna ca nu te place cu adevarat.da este atras de tine, atata tot.
vorbeste cu el, bafta.
poti evident sa astepti pana cand sunteti amandoi majori si cu capul pe umeri, dar eu zic totusi sa-ti gasesti alt baiat.

| AlexandraAG a răspuns:

Eu zic s-o lasi asa cum a picat. E clar ca n-are rost