| deutszaandreutzsa a întrebat:

Funda+vot un baiat m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. eu am spus ca ma mai gandesc(asta a fost ieri)azi am iesit afara si el a venit dupa mine si cateva fete si baieti cu care era afara el imi tot planuieste chestii cu romantisme...ne tot tineam de mana si ma tot pupa pe obraz. ma tot intreab daca m-am hotarat eu spun ca trebuie sa vine de la sine... dar el crede ca am spus ca da dar parintii nu ma lasa cu prieten de la 12 ani help ce sa fac:O?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Spune-i frumos "stii,eu inca nu m-am pronuntat,nu te grabi".
Si explica-i exact care este problema ta.
Spune-i ca daca ar afla parintii tai,lucrul asta v-ar aduce numai probleme si ca ai nevoie de mai mult timp sa te gandesti ce vrei sa faci.
Daca stai si vorbesti cu el,poate ca gasiti impreuna o solutie asa incat totul sa fie bine.
Pari un copil bun si corect si inteleg ca nu vrei sa ranesti pe nimeni,nici pe el,nici pe parintii tai,nici pe tine.
Sfatul meu este,insa,sa mai ramai copil un timp...
Sa nu te superi pentru ce iti spun, dar cu anii de acum, nu te vei mai intalni.Si sa ai prieten si sa te indragostesti,crede-ma, ai o viata inainte.
Joaca-te, dar nu cu inima ta.
Mult noroc!

| Ðÿdy a răspuns:

Hm...pai daca parintii nu te lasa nu le spunebig grin
dar totusi daca il placi si tu pe el, asi zice sa spui DA!
daca nu il placi spune-i(intr-un mod delicat)NU!

| Alexandru009009 a răspuns:

Salut,pai as avea 3 sugestii pentru tine:Gandeste-te daca vrei sa fii cu el, daca da accepta-l.
2. Daca nu vrei sa fii cu el, spune-i intr-un mod cat mai bland, ca sa nu ajunga la violenta verbala sau chiar fizica...deoarece asa fac unii baieti care au avut toata viata totul pe tava...si acum nu primesc ce vor.
3. Daca chiar vrei sa fii cu el, nu le spune parintilor...chiar daca nu e asa de bine.dar daca te simti bine langa el.eu cred ca ai dreptul de la iubire chiar si la aceasta varsta, in afara de cea a parintilor...
Era o vorba care imi place la nebunietongueoate ca totul e scris in stele, eu nu stau sa citesc in ele.lumea din jur nu intelege, nu vreau niciun destin sa ma lege, sa fiu un prizonier in viata mea:XSa simt ca din probleme pot sa evadez si liber sa traiesctongue

| VreauBomboane a răspuns:

Eh...ce are