| EuTuSiNimeniAltcineVa a întrebat:

Fundita! Buna TPU, sunt noua dupa cum vedeti si apelez la voi pentru am da un sfat! Am un prieten(iubit) cu 3 ani mai mare ca mine.Suntem impreuna de 3 saptamani(maine facem). Problema e ca eu il iubesc enorm, poate si fiindca noi am mai avut o relatie de 2 luni si jumatate acum un an.Am suferit foarte mult cand ne-am despartit, dar pana la urma m-a intrebat daca vreau sa ne impacam si i-am spus ca da.Insa problema este ca de cand suntem impreuna ne-am intalnit doar o singura data, iar mie nu prea imi convine...da stiu are si alti prieteni.A intrat ieri pe mess de 2 ori si prima oara a spus ca o sa ne intalnim maine(adica astazi) fiindca are antrenament iar seara cand a intrat din nou mi-a spus ca s-a lovit si i-am zis ca nu-i nimic, dar apoi a tacut si mi-a spus ca asculta muzica.Peste 15 min l-am intrebat daca a terminat si a zis ca nu si i-am zis:"Nu poti sa vorbesti si cu mine daca asculti muzica?"iar el a zis nu.I-am spus ca ies si a zis bine.M-am suparat si i-am zis ca e"groaznic" dar nu cu intentie rea fiindca ma asteptam sa-mi spuna ca vrea sa vorbeasca, cu mine si a zis:"Atunci hai pa" si s-a dat pe invizibil la mine(sau mi-a dat ignore)si astazi a intrat pe mess dar mie imi aparea offline.Nu stiu ce sa cred, il iubesc foarte mult! Va rog sa-mi lasa-ti id-ul daca vreti sa va povestesc mai pe larg.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Nu-l iubesti, esti doar indragostita and that's all. Stomacul tau e plin de fluturi, care isi au sursa in niste hormoni. Acesti hormoni produc ceva reactii chimice care te fac sa fii mai irationala decat crezi. Tu stai sa suferi dupa un tip care nici macar nu-si face timp sa iasa cu tine o data sau de 2 ori pe saptamana? Nu fi fraiera! In loc sa iesi cu prietenele tale si sa va distrati, tu stai si meditezi oare ce ai facut rau de nu-i convine lui persoana ta si alte chestii din astea. God damn it! El e un asshole daca te trateaza asa, deci inceteaza sa-ti mai plangi de mila, ignora-l total si o sa se intample probabil unul dintre astea 2 situatii: ori te va ignora in conitnuare, deci nu-i de tine si n-ai ce cauta intr-o relatie cu el, ori se va intoarce la tine (crede-ma ca e dur pentru oricine sa fie ignorat) si atunci vei decide tu ce faci in continuare.
Cheer up! Profita de ultimele zile de vacanta si distreaza-te frumos!

7 răspunsuri:
| Liquor a răspuns:

Cel mai probabil si-a gasit pe altcineva si nu stie cum sa iti spuna, ignora-l 2-3 zile, te va cauta el singur

| andu_9113 a răspuns:

Buna...parerea mea e sa renunti la el pentru ca nu te merita...sau tu nu il meriti pe el, meriti ceva mult mai bun.Consider ca iti pierzi timpul degeaba langa o astfel de persoana.Se observa clar, din cate ai spus, ca nu'i pasa de tine si nu te considera o iubita.Iti faci rau singura, m'ai bine renunti la el decat sa "iti dea el primul papucii". Nu trebuie sa iti para rau pentru ca meriti ceva m'ai bun, pentru ca intr'o relatie persoanele trebuie sa se iubeasca reciproc.Incearca sa vezi partea buna a lucrurilor.

| VampireBlood a răspuns:

Ignora-l ceva timp si o sa te caute el, o sa vada ca ii era mai bine cu tine! Bafta

| roxiada a răspuns:

Sunt cateva saptamani, nu dramatiza daca faci pe inaccesibila cu siguranta ii vei trezi interesul, eu una asa am facut si cred ca a functionat candva demult...zic sa o lasi asa deokamdata si sa il tratezi mai cu spatele cum se zice, fi si tu ca elwinking

| alex21ky a răspuns:

Cati ani ai 15?

| EuTuSiNimeniAltcineVa explică (pentru alex21ky):

Nu.Am 18 de ce?

| alex21ky a răspuns (pentru EuTuSiNimeniAltcineVa):

Pentru ca ar trebui sa iti dai singura raspunsul... daca pui cap la cap ce ai scris mai sus ar trebui sa tragi singura concluziile. acum depinde de tine ce fel de relatie vrei sa ai. poti sa asculti sfaturile fetelor de aici si in cateva zile - o saptamana cu siguranta te va cauta el(dar nu din motivele din care te astepti tu sa te caute), sau poti cauta altul. si hai sa rezumam discutia la atat, pentru ca nu vreau sa ma injure 90% din baietii de aici laughing