| MadaMadalina1234 a întrebat:

Heeii. am o intrebare. Imi place de un tip. Dar el face parte dn grupul acela de baieti populari. si ma enerveaza. In primul rand cred ca ma crede urata si 2. proasta. proasta pentru ca am facut o compunere la romana de tot ....ma rog si a ras de mine cand auzit-o. am si plans in baie din cauza asta. nu stiu ce sa mai fac. il plac de vreo 2 luni. Si i-am spus tot ce simt, absolut tot..si cred ca regret sa i-am spus ca-l plac. pentru ca acum isi bate joc de mine. Stiu ca o sa spuneti toti acum ca nu ma merita si chestii din astea. Dar eu pur si simplu nu pot sa-l uit. Cat as incerca nu pot.

Va rog frumos ajutati-ma. Simt ca mor! sad Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

De ce nu lupti pentru el? atunci cand nu mai ai ce sa faci, nu ai pe ce pune mana, atunci sa cedezi. si atunci de fapt, sa te gandesti daca nu cumva mai este vreo cale. lupta pana la ultima picatura de sange! pentru tine o faci. daca nu merge..nu merge. mori cu gandul impacat, nu cu regret

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sa incerci sa te separi de neamul galinaceelor. Alea se uita dupa cucosi impodobiti, tu ar trebui sa ai mai mult respect de sine, sa nu te porti asa.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Problema e in felul urmator, daca acea compunere a fost nasoala si el poate mai mult atunci e clar ca nu vrea sa accepte pe cineva pe care el il considera inferior intelectual. Poate ca e mai bun la romana, poate ca e mai inspirat, mai inteligent, sau poate doar i se pare.

Daca te crede si urata ..nu stiu ce poti face sa-i schimbi parerea, stii bine ca baietii au o problema majora cu aspectul fizic si rareori trec peste asta. Ori ca nu esti atat de frumoasa cat si-ar dori el, ori ca esti mai uratica, ori ca asta e un moft tocmai pentru ca face parte din grupul baietilor populari, ma tem ca situatia e ireversibila.

Imi pare rau dar e adevarat. Nu merita. Nu merita pentru ca povestea asta cu gasca celor populari si mofturile si figurile datorate acestei apartenente spun multe despre caracterul lui. De ce ai vrea langa tine un infumurat, schimonosit si fitos?

Cred ca tu il placi fizic fiindca din ce spui nu prea-ti da motive sa-l placi in alt fel ba chiar se poarta ca un magar.

| Chamberlin a răspuns:

Daca isi bate joc de tine inseamna ca nu te-a iubit si nici nu te va iubi.

Răspuns utilizator avertizat
| JohnnyWylde a răspuns:

Avand in vedere raspunsurile primite cat si teoriile filozofice asupra mentalitatii adolescentilor populari cat si (alte cuvinte impresionante ce apartin cel putin unui academician doctor inginer etc. adica eu) putem concluziona ca tipul e un dobitoc fara viitor (o sa incerc sa elaborez cateva teorii despre cum l-ai gasit tocmai pe asta si o sa le expun intr-o alta lucrare geniala).

| SebastianCMT a răspuns:

Astfel de baieti gasesti peste tot, nu ai ce sa faci mai sunt baieti, gandeste-te daca face misto de tine crezi ca ii pasa de tine. Cauta pe altcineva.

| 78buc a răspuns:

As putea sa aflu ce virsta ai tu si ce virsta are el, pentru ca conteaza, mai ales de faptul ca face parte din baietii populari?