| Te besk a întrebat:

Ajutati-ma please! Azi la scoala o prietena care mereu era in potriva mea, ma rog nici nu pot spun ca e prietena. A pus toate prietenele mele (cele mai bune) in potriva mea.Toti au spus ca sunt proasta, mincinoasa, urata, egoista,. Am mers la baie si am plans. Un baiat a dat in mine, dar o sa primeasca inapoi, ceilalti baieti era de parte mea. Ce sa fac? Denci v-a ganditi ca cea mai buna prietena a mea a fost in potriva mea. Ajutati-ma! Ce sa fac?

11 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

N-ai descris complet situatia. Ce crezi ca i-a determinat sa faca asta? ( si o mica corectie - "impotriva" ) Imi pare rau pentru asemenea moment, dar de la ce a pornit?

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mie nu imi pari genul care invata bine, dar cum zici tu. Ar trebui sa vorbesti cu prietenele tale si sa intelegi ce s-a intamplat, uneori copiii fac gesturi foarte crude din ciuda, tin si eu minte cum se dezlantuie animalul de haita dinauntru si inca imi da fiori, ca astia suntem. Daca poti sa lamuresti cu prietenele ce s-a intamplat, bine, daca nu, apeleaza la diriginta - mai ales ca spui ca un baiat a dat in tine. Asta nu se face orice ar fi.
Si totusi, nu cumva tie iti cam scapa niste detalii? Cum au ajuns atatia sa te considere nesuferita? Poate nici nu iti dai seama cum te porti la scoala si ce i-a facut sa se razbune.

| MikyMi a răspuns:

Eu i-asi ignora pe toti, nu-mi plac scandalurile asa ca de fiecare le evit. Stii u cel mai destept cedeaza primul!

| Dizzydizz a răspuns:

Perfect.
NU merita niciunu daca face asa ceva asa ca nu ti bate capul
Sincer acum, daca te dispretuiesc dc vrei sa ii apropii? Ei singuri au ales. Ignora i se vor intoarce mai dvm sau mai tarziu la tine, crede ma!

p. s. Cat despre fraierul de luchass sa taca acolo ca nimeni n are nevoie de corektatul lui
Sa se fac critik literar apoy sa comentezewinking

| carminaburana43 a răspuns:

Am patit la fel chiar ieri. M-am simtit groaznic.Asta nu e altceva decit manipulare psihica sa te distruga sa te simti cum ele vor! Hai sa nu ne lasam! Nu e cum zic ele ci cum simtim noi ca suntem! Te sfatuiesc sa nu vb un timp cu ea si fa-te parca nu s-ar fi intimplat nimic.Gindeste ca esti cea mai minunata creatie a Domnului sau gindeste ca poti cuceri lumea intreaga daca vrei si daca esti convins in sinea ta ca e asa pe restul poti sa le privesti ca niste biete furnici ce nu-ti pot face nici un rau.Cu timpul daca vor vedea ca nu-ti pasa de ele si esti sigura pe tine vor renunta la atitudinea lor dusmanoasa si iti vor cauta compania ta. E probata! Ca am mai avut eu astfel de necazuri.Sini imperare maximum imperium erat! spunea vechii latini.Adica a-ti porunci tie este cea mai mare forta.Nu lumea trebuie sa infringi ci propriile indoieli si sentimente negative.Nu te indoi de propria ta valoare.Esti unica in Univers! Poarta-te ca o regina! Fii sigura pe tine! Bafta! Te pup!

| julieta a răspuns:

Daca erau prietenele tale cele mai bune nu faceau asa. tu le consideri "cele mai bune" dar ele nu. alegeti cu grija data viitoare prietenii, un prieten adevarat este alaturi de tine si la bine si la rau, nu sa faca rau. ai grija pe viitor

| Te besk explică:

Cristacheceliute crede-ma te rog tu! Nu am facut absolut nimica. Doar ca eu mereu am invatat (invat)bine si era mere invidioasa pe mine, la fata aia care era in potriva mea nu se uita nimeni-nici fund nua are, cu asta incearca sa fie in centrul atentiei ca nu o baga nimeni de seama, siprietena mea de aia a crezut-o pentru ca a inceput sa minta ca eu asta am spus despre ea, ca aia am spus despre ea, si tot asa.Nu stiu ce are! Nu o fac proasta pentru ca mie nu imi place sa ii denuesc pe persoanele din jurul meu.

| adria_1732 a răspuns:

Nu vreau sa fiu rea dar esti la pamant cu gramatica parerea mea e sa i lasi in pace si sa pui burta pe carte cum se spune prefa te ca nu i observi cum sunt rai si or sa le treaca

| cristiniqzapa a răspuns:

Cred ca nici lor nu le "place" cum vorbesti tu limba romanabatting eyelashes. Ce spui imi dai funditasmug?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adică 'in potriva'? Chiar toată lumea e analfabetă? Hai să nu-mi spui că ai scris așa din grabă, nu faci 3 greșeli identice din cauza asta...
Plus 'ceilalti baieti era', 'denci', 'v-a ganditi', etc. Săraca limbă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kidule, du-te frate la oile tale de pe câmp și scutește-ne de prezența ta, inutilă de altfel. Fraier? Argumente? Cu ce sunt eu fraier? Sau ești un banal idiot și agramat care aruncă jigniri gratuite fără să știe nici măcar ce înseamnă? Trag concluzia că ești chiar mai mult de atât, inaptule.