| Kia366h a întrebat:

Heeii TPU.
Deci, sa incepem. Am o problema, am 14 ani, sunt fata (virgina) si de ceva timp zburda hormonii in mine, daca stiti ce vreau sa spun. Mereu am in cap scenele alea de sex cu fiecare crush pe care il am, imi place de mor cand imi pune cineva mana pe fund si am simtit nevoia si sa ma masturbez, dar nu am facut-o. Ma uit la filme porno de cate ori am ocazia, si imi doresc sa ma dezvirginez, chiar daca nu am iubit. Ce sa fac?
fara comentarii gen "pune burta pe carte ca ai examen", pentru ca simt tot timpul ce am zis mai sus si eu cred ca e destul de grav.
Multumesc

17 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Iti recomand sa iti gasesti un iubit sa te satisfaca cat mai repede si dupa 4 ani sa te vad pe red tube happy bafta in viata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Masturbarea (autosatisfacerea) este benefica organismului. Poate fi externa adica doar sa-ti freci/mangai clitorisul sau intravaginala asa numita degetica cand iti bagi degetul in vagin prin perforatia existenta in himen. In urma practicarii acestei degetici nu te dezvirginezi dar te descarci hormonal.De asemenea va ajuta foarte mult la relaxarea si mentinerea elasticitatii muschilor vaginului. Iti doresc multa satisfactie.

| mihai69 a răspuns:

Pune fată mâna și „rezolvă-te" singură! ce face omu' cu mâna lui...

| relian a răspuns:

Asta e ce simti asa ca nu ai ce face.O chestie ar fi sa iti ocupi timpul cu ceva care sa iti placa sa iti stirneasca curiozitatea si sa fie ceva mai mult decit gindul la sex. Poti face asta pentru ca tu dupa cum spui nu ai facut inca sex, deci poti sa stai asa sau sa suplinesti sexul cu alte chestii. Daca faci sex dupa aia esti chiar ca nu o sa mai poti sta deloc fara.Ce este bine e ca simti nevoia sa faci sex.Nu te lua dupa alte persoane de sex feminin care spun povesti, pentru ca tu esti o tipa norocoasa, adica ai un apetit sexual ceva mai ridicat decit majoritatea femeilor chestie care o sa te avantajeze mai tirziu cind o sa vina vremea sa ai un iubit, un barbat sot etc.Barbatii in general cauta femei asa cu apetite aproape de ale lor si este cam greu sa gasesti asa ceva.Acum depinde de tine cum o sa valorifici chestia asta. Poti la fel de usor sa aluneci spre ceva rau, adica sa ajungi sa te prostituiezi sau chestii de genul asta, ori sa ai uibiti multi, sa te stie lumea de fata rea, ori daca esti desteapta sau o sa fii pentru ca lucru asta sa va vedea dupa 20 de ani incolo poti fi si desteapta si sexy, deci cautata de barbati.Ai spus fara cometarii burta pe carte.Aia e ca tocmai aia trebuie sa fac daca vrei sa fii deosebita, daca vrei sa ajungi cineva, nu doar sex.Sexul fara inteligenta duce la ce am aratat in partea rea.Dar depinde de tine ce urmeaza sa faci sau deja este stabilit de natura.Ai grija ca natura rar face compromisuri de genul, frumoasa sexista si desteapta, deci foarte rare cazuri.Ca urmare daca ai pofte ai grija sa le stapinesti, ori cel putin sa nu ajungi sa te vada lumea ce faci si apoi sa fii etichetata mai stiu eu cum.Acum ce ai putea sa faci? Sincer ma depasetse chestia asta, la 14 ani wow nu te pot ajuta cu mare lucru.Paisunea pentru altceva decit hormonii care zburda cum spui ar fi o rezolvare, dar probabil nu ai alte pasiunui, ori hobbiuri care sa eclipseze hormonii astia.Bafta oricum la ce vrei sa faci in continuare.

| Doub a răspuns:

Drum bun pe centura.

| Dariusuu a răspuns:

Ai răbdare dacă nu vrei să fi mamă în timp record!

Ai 14 anişori nu 24 aşa că lasă prostiile şi contrează-ţi hormonii până nu te controlează ei pe tine.

| Andreeaaadc a răspuns (pentru Dariusuu):

Inteligent

| Dariusuu a răspuns (pentru Andreeaaadc):

Mulţumesc dragă

| Lawliet14 a răspuns:

Esti penibila, ai 14 ani si din cauza ca nu ai parinti de aia te comporti ca o curvulita. Ce cauti tu la 14 ani la filme porno ca sa te exciti?

| alina10072014 a răspuns (pentru Lawliet14):

Esti prea mica... ocupati timpul cu altcevawinking

| Țoglă a răspuns:

Masturbează-te,de ce să nu?

| Silvia93 a răspuns:

Cel mai bine sa astepti sa o faci dupa 17 ani pentru ca atunci corpul se dezvolta destul de mult. Acum risti mai multe pentru ca esti mica, in legatura cu pofta asta.ce pot sa zic decat alegertea ta
Ori te masturbezi - pro: elimini nervisorii, stresul, te face sa te simti bine
contra: risti mai incolo sa faci anumite complicatii, sa numai simti placere etc
Sau pur si simplu sa blochezi site urile porno si sa incerci sa iti iei mintea de la asa ceva pana la varsta necesara.

| Livelord a răspuns:

Sper ca sunt doar obosit, iar maine cand o sa ma trezesc o sa scrie 18 in loc de 14.

| Bogdan6969 a răspuns:

14 ani? Oarba dupa voi laughing))

| semnes a răspuns:

Sincer, si eu am 14 ani, sunt baiat stiu cum e iti vine sa te masturbezi dar sincer daca o faci o data la 1 saptamana nu cred ca ar fi o problema. Si sa stii ca la baieti le place mult de tot sa atinga un fund daca vrei ne cunoastem

| ℳιѕѕecѕтαѕy a răspuns:

E normal sa simti anumite chestii la varsta asta, dar nu e ok sa devii atat de obsedata. Faptul ca te uiti la filme porno iti aprinde imaginatia, iar asta te face sa-ti doresti si mai mult, asa ca inceteaza cu prostiile si nu te mai gandi la asta. Daca iti vine in minte, gaseste ceva de facut fara sa intri in starea aia.
E bine sa te satisfaci hormonal, dar ideea e ca tu esti prea mica, o iei prea devreme cu de astea, si nu-i ok.

| Andrei_Dragosh_1987 a răspuns:

Morcov,castravete ...solutii sunt! trebuie sa vrei indeajuns si reusesti sa pierzi un moment cu un baiat pe care il vei tine minte toata viata