| missfourtune a întrebat:

Hei am avut un contact neprotejat cu prietenul meu in luna septembrie, dar el nu si a dat drumu. Am luat pastila de a doua zi imediat dupa. In luna octombrie pe 4 mi a venit menstruatia. ( nu este regulata) dar luna aceasta inca nu mi a venit. Sunt sanse sa fiu incarcinata?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ţi-am EXPLICAT la întrebările anterioare că menstra poate întârzia 3-7 zile din diverse cauze - mai ales că, ai luat şi "pilula de a 2-a zi"!

O sarcină NU este exclusă, dar este puţin probabilă happy

Pentru SIGURANŢĂ, poţi face 2 teste de sarcină CORECTE, la minim 28 de zile de la administrarea pilulei!

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Da, exista astfel de sanse.

| Emilian65 a răspuns:

Daca in octombrie, la o luna dupa contactul neprotejat din septembrie, ti-a venit ciclul de ce iti faci probleme de sarcina? Probabil ca nu a trecut o luna de la ciclu din octombrie si din aceasta cauza nu ti-a venit in noiembrie, sau poate ati avut contact neprotejat in octombrie si asta poate fi o cauza a nevenirii ciclului in noiembrie.

| grab a răspuns:

Cumpara un test d-ala parnaie cu doua dungi.
teoretic nu ai de ce sa fi ramas daca vorbim doar de acel contact. happy

| AnnaaaMaria a răspuns:

Da, sunt șanse dar nimeni de aici nu îți poate da un răspuns exact. Mergi și ia-ți un test de sarcină sau mergi la medic

| 1cristian1990 a răspuns:

Pai ai mai avut vreun contact cu prietenul tau neprotejat dupa ciclul din 4 oct? Cand? Pastila respectiva se poate lua o data la 6 luni si contine o bomba de hormoni care iti da peste cap tot, poate dinaceea nu iti mai vine regulat! Pastila a fost conceputa pentru femeile care sunt violate in special! Fa-ti un calendar mestrual sau sunt aplicatii pe telfon, iti spune cand esti fertla cand nu esti, cand trebuie sa iti vina! Referitor la intrebarea ta, doar daca faci un test de sarcina poti afla, il poti face dupa data cand trebuia sa iti vina si in special cu urina de dimineata! Numai bine!

| missfourtune explică:

Deci. contactul a avut loc la sfarsitul lunii septembrie. fara ca partenerul sa-si dea drumul in mine. Pe 4 septembrie mi-a venit. Insa luna aceasta inca nu mi-a venit.