| Lilia2621 a întrebat:

Sunt cu un baiat de o luna jumate. La inceput vorbeam mai des, ne vedeam mai des (eram in vacanta). El invata la universitate si eu la liceu. De cind au inceput lectiile vorbim mai rar, si nu ne vedem de doua saptamiini. Nu imi place deloc cum merge relatia noastra, imi place foarte mult de el si vreau sa fim impreuna, dar nici nu mai vreau sa continuam asa. Inteleg ca avem mult de invatat, traim departe unul de altul, dar nu cred ca acesta ar fi un bun motiv. Il simt rece, indiferent. Ar fi mai bine sa termin cu aceeasta relatie? Si daca da, cum o termin, ce ii zic? Ori poate sa incerc sa fac ceva, da ce? Va rog ajutor

6 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Daca e o relatie la distanta nu va chinuiti.el stie ce scrii tu aici? spune-i si lui ca nu iti place situatia asta si vezi ce spune.si revino apoi

| Lilia2621 explică (pentru Alexandru0007):

Nu e asa de usor sa ii zic

| Alexandru0007 a răspuns (pentru Lilia2621):

E greu sa vorbesti sau ce e greu?

| Public22 a răspuns:

Cel mai bine e sa decizi tu.

| chazz a răspuns:

Trebuie sa iei decizia singura, nu te lasa influentata de noi. Discuta cu el, in urma convorbirii iei o decizie.
Numai bine!
P.S: nu merita scoala. big grin

| Stefanuta a răspuns:

Buna. Eu cu iubitul meu avem o relatie la distanta. El este in Germania si eu in Cluj. Relatia noastra merge foarte bine datorita increderii. Dar crede-ma ca am avut si eu parte de ce ai tu. Ce am facut te sfatuiesc sa faci si tu. Mergeti amandoi undeva (sa fiti singuri) si spune-i tot ce ai tu pe inima. Spune-i ce iti place si ce nu iti place. Vezi ce o sa iti spune si daca il vezi indiferent propune-i sa va despartiti. Daca accepta, fara suparare atunci nu te-a iubit. Ai fost doar ceva de vacanta. Eu asa am facut si chiar pot sa spun ca a avut efect. Spune-i ce iti doresti si ce simti tu pentru el. Sper sa te ajute ce ti-am spus. Mult succeskiss