| Daiii a întrebat:

Hei! Am o problemă. Fac un tratament cu ovule Klion și azi e ultima zi. Azi trebuia sa îmi vină menstruația,dar nu mi-a venit. Joia trecută am avut contact sexual neprotejat. Oare, din ce cauză întârzie menstruația? Ar trebui să îmi fac griji?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Tratarea infectiei vaginale avute cu ajutorul ovulelor amintite nu poate influenta si nici afecta desfasurarea ciclului menstrual care va incepe probabil foarte curand in cazul in care ziua de incepere a fost corect calculata/stabilita. De asemenea actul sexual amintit fiindca a fost intretinut in perioada nefertila, nu provoaca dereglarea ciclului si nici intarzierea menstruatiei. big grin Sanatate!