| anonim_4396 a întrebat:

Hei, as avea nevoie de cateva sfaturi. Mai am ceva ani pana o sa fiu majora, dar mi-am inceput viata sexuala. Nu vreau sa ma criticaţi stiu in ce riscuri m-am bagat. Sa trec la subiect. Am ciclul neregulat, si inainte sa-mi vina cu o saptamana am facut-o cu iubitul meu, prima data cu prezervativ pana s-a terminat prima data, si a doua oara cand s-a terminat nu avea prezervativul pus, dar nu s-a terminat nici in mine ci pe mine. Stiu bine asta. Dar imi intarzie ciclul de 5 zile. Am scurgeri vaginale dar alea normale. Dar pete de sange deloc. Incep sa ma ingrijorez si nu mai stiu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Faptul că s-a șters, nu exclude posibilitatea ca sperma rămasă neexpulzată pe uretră sau din prostată să se „strecoare" ulterior în vaginul tău.
Dacă nu ai aflat, există și un fel de zicală: „postulatul penisului - cică orice i-ai face, ultima picătură tot în chiloți se scurge". Doar că la voi, în loc de chiloți, penisul lui era la tine în vagin.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Posibilitatea existenței unei sarcini este foarte mare.
Asta arată cât de mult știi „in ce riscuri m-am bagat". Oricum, sarcina „se vindecă" în maximum 9 luni. HPV, HIV niciodată. Hepatita B sau C, foarte greu. Iar alte boli, ceva mai ușor dar tot nu e ceva plăcut. Ai luat și astea în considerare când spui că „stiu in ce riscuri m-am bagat"?!?

| kandaraki a răspuns:

S-ar putea sa fi ramas insarcinata, al doilea act sexual daca a inceput imediat dupa primul si iubitul tau nu s-a sters/spalat penisul, atunci mai avea sperma si te-a lasat insarcinata!

| cristinasuciu a răspuns (pentru kandaraki):

S-a sters. Al doile act a fost dupa vreo 30-40 de minute

| cristinasuciu a răspuns (pentru mihai69):

Nu, adica dupa prima data el s-a sters si si-a luat chilotii... Am mai stat in pat vreo 40 de minute si dupa am inceput al doilea contact.

| kandaraki a răspuns (pentru cristinasuciu):

Atunci nu e nici o problema, spermatozoizii traiesc circa 5-10 minute, asa ca daca pauza a fost 30-40 minute nu ai de ce sa iti faci grji, nu esti insarcinata

| mihai69 a răspuns (pentru kandaraki):

Dacă tu crezi că după ce stau în vagin 5 minute, spermatozoizii mor... îți doresc să nu ai norocul să te convingi vreodată de greșeală.
Oricum, dacă ar fi fost așa, nu ar mai prea exista azi nici mamifere, nici multe alte animale vertebrate...

| mihai69 a răspuns (pentru cristinasuciu):

Faptul că s-a șters, nu exclude posibilitatea ca sperma rămasă neexpulzată pe uretră sau din prostată să se „strecoare" ulterior în vaginul tău.
Dacă nu ai aflat, există și un fel de zicală: „postulatul penisului - cică orice i-ai face, ultima picătură tot în chiloți se scurge". Doar că la voi, în loc de chiloți, penisul lui era la tine în vagin.

| Acras a răspuns:

Fa un test de sarcina poate esti bortoasa