| Jackrabbit a întrebat:

Hei! As vrea sa va cer si eu sfatul de spre un lucru. Am 18 ani si sunt intr-o relatie cu un tip, din alt oras, de 3 luni. Faza e ca el vine la mine in oras de Craciun si as vrea tare mult sa-mi petrec timpul alaturi de el, dar nu cred ca am sa o pot face. Parintii mei au o mentalitate mai mult de pe vremea comunismului si nu cred ca m-ar lasa sa fac asta. Tin sa mentionez ca nu le-am spus alor mei, inca, de relatie. Ma gandesc ca daca le-as spune despre el si ca vreau sa dorm la "el"(cand vine in oras, o sa stea la un prieten de-al nostru comun si intentionam sa stau doar o noapte) nu o sa ma lase din cauza ca nu e din oras si ca sta pe la "straini". Ce sa fac? Vreau sa-mi petrec cele trei zile sau patru cat o sa vin la mine in oras, alaturi de el. dar imi este frica ca nu o sa am ocazia sa o fac

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Si eu am facut Academia la Bucuresti.Nu poti sa iesi cand vrei tu dar totusi e mai acceptabil decat o distanta asa mare.

6 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Spune-le parintilor, chiar poate te lasa sa il aduci la voi acasa, ca sa stea acolo. Asa ar fi perfect.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Relatiile la distanta nu tin. Daca tu o sa te atasezi de el, de cu msaruta, de cum te tine in brate, de ce emotii iti da, iar el pleaca si nu vei mai avea parte de asemena senzatii, o sa cauti la altul. Gandeste-te bine ce iti doresti.

| Jackrabbit explică (pentru TheLoveDoctorr):

Eu dau la Academia de politie din Bucuresti. Doar un an ne desparte, dupa o sa ne petrecem mai mult timp impreuna happy

| Jackrabbit explică (pentru TheLoveDoctorr):

Da, e adevarat. Dar macar in weekend ne vom putea vedea happy

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Jackrabbit):

Corect,corect! Bafta cu gagica!

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Jackrabbit):

Si eu am facut Academia la Bucuresti.Nu poti sa iesi cand vrei tu dar totusi e mai acceptabil decat o distanta asa mare.

| Rapperităă a răspuns:

Spune-le parintilor tai adevarul. Esti majora si ai dreptul sa alegi ce sa faci cu viata ta.