| Analex17 a întrebat:

Hei. Careve faza, de ce cand ma masturbez sau fac sex, dupa ce ejaculez imi vine sa urinez? E ceva normal?

Răspuns Câştigător
| AndresDarie2000 a răspuns:

E bun lucrul acesta pentru că îți indică că nu ai vreo infecție urinară

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Da, este ceva normal, deoarece ai solicitat considerabil zona muschilor respectivi (pelvieni) prin actual sexual.Ce trebuie sa retii neaparat este ca atat inainte cat si dupa sex e recomandat sa urinezi daca tii la sanatatea ta, valabil si pentru partenera (in special pentru ea), prin urmare te rog sa-i spui si ei.

,, Specialiștii le dau atât femeilor, cât și bărbaților un sfat deosebit de important: ar trebui să urineze întotdeauna înainte de a face sex, dar și imediat după contactul intim. Acest lucru, spun medicii ginecologi și urologi, poate preveni infecțiile tractului urinar și instalarea cistitelor.'' - https://www.doc.ro/......tul-sexual

https://www.moldova.org/......-dupa-sex/

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal ca după un act sexual sa ai senzația sa urinezi. Este și indicat ca după orice act sexual sa urinezi.

| vladikoi a răspuns:

Sa nu mai bei apa inainte