| Tormented a întrebat:

Hei! De curand am citit un articol despre Ezra Miller, deoarece cineva imi zisese ca presupune ca e gay si eram curioasa sa vad daca este adevarat, insa acesta declara ca este "queer". Am cautat pe Wikipedia o definitie, dar aceasta nu m-a lamurit deloc. Asadar, va intreb pe voi: ce inseamna a fi queer?

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca este bisexual, am cautat pe wikipedia si am dat de asta so :

Miller has described himself as queer, specifying: "The way I would choose to identify myself wouldn’t be gay. I’ve been attracted mostly to ‘shes’ but I’ve been with many people and I’m open to love wherever it can be"; and that he has "a lot of really wonderful friends who are of very different sexes and genders. I am very much in love with no one in particular"

A jucat rolul unui Gay in ''The perks of being a wall flower.''

| Tormented explică (pentru anonim_4396):

Da, pai si acel rol m-a cam pus pe ganduri dupa ce am vaut filmul. Oricum, din cate am observat, cuprinde ceva mai multe lucruri termenul asta. Adica stiu ca persoanele astea sunt bisexuale, asta era una dintre partile din definitia de pe wikipedia, dar mai cuprinde ceva. Oricum, multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tormented):

Cu placere big grin

| Oxymorone a răspuns:

Queer descrie de regula ceva ciudat sau iesit din comun, asa stiam. E un termen ce descrie homosexualitatea, in scoli ''queer'' ii descrie pe cei ce practica sex neconventional.

| Tormented explică (pentru Oxymorone):

Multumesc mult!

| Oxymorone a răspuns (pentru Tormented):

Cu placere.