| anonim_4396 a întrebat:

Hei dragi fete naivute de 10-15 ani
Intrebarea asta este adresata doar voua, dar nu ma supar daca isi spun si altii opinia.

Voi, cele care fumati pentru a parea cool la scoala.
Voi, cele care cereti statusuri de mess aici si nu puteti sa vi le compuneti. Iar daca se ia cineva de voi, le folositi ca replici.
Voi, cele care sunteti super indragostite de tipi majori care isi bat joc in ultimul hal de voi.
Voi, cele care ganditi cu mintea altor tampiti si urmati turma. Daca unul face o prostie, chiar trebuie sa il imitati? Nu mai sunteti "cool" pe urma cred.
Voi, cele care scrieti deplorabil si neinteligibil pana si aici, desi sunt oameni de toate varstele.
Voi, cele care chiuliti pentru a fi cool.
Voi, cele care puneti intrebari cretine legate de cucerirea unui baiat. Parca ar am avea o formula matematica noi.
Voi, cele care faceti revolte impotriva parintilor ca nu va lasa la disco.
Voi, cele care va faceti poze in baie cu telefonul " :* " si le puneti pe hi5
Voi, cele care va incepeti viata sexuala la acele varste precizate mai inainte, tot pentru a fi cool si de nerabdare. Dar nici sa nu va documentati.

Si dupa toata vorbaraia mea vine si intrebarea, adica vin intrebarile : De ce? De ce faceti asta? De ce va autodistrugeti de la varsta asta?

Si inca ceva de care-s tare curioasa : Astea care ati facut sex pana in clasa a 8-a, ce s-a intamplat pe urma? Bine v-a fost? Povestiti-mi si mie.

Multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca, stiu ca e cam mult.
Premiez raspunsul care ma lamureste.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vei avea nici un raspuns de premiat.comportamentul e tipic,motivatiile ce le enumerate, dar persoanele sunt multe si nici una nu se vede in postura aratata.iar, de ce? este o intrebare prea mica, sau prea ampla? ori e deamandoua?

34 răspunsuri:
| BlonDutzZa_1355 a răspuns:

Hay sa-ti spun si eu ceva draga fata. Uite eu am 15 ani si merg la discoteca mai beau si cateodata dar nu in ultimul hal incat sa nu mai stiu de mine sau sa ajung in coma alcoolica sau ceva d genuwinkingAm si chiulit de la cateva ore pentru a merge in parc cu prietenele(eu nu vad nimic rau in asta daca stii cand si cum sa chiulesti)winkingIn primul rand e viata mea si fac ce vreau! Eu nu tin cont de parerile altora pentruk doar odata in viata treci prin perioada asta(adolescenta)care mi se pare cea mai frumoasa perioada din viata om si ar fi pacat sa o irosim stand in casa cu niste ochelari de vedere pe nas printre sute de carti si caiete plictisitoare! Asta e parerea mea si daca cineva are dcv de comentat sa spuna!winking

| Maryya_Alexaandra_1998 a răspuns:

Eu am 15 ani..si nu toate fetele suntem la fel...eu ink nu m-am gandit la toate chestiile care le-ai scris..uh..imi place de candva.dar nu m-am gandit la o relatie pana akum..deci ar trebui sa..precizezi doar pentru fetele..kre fac aceste lucruriwinking

| anonim_4396 explică (pentru Maryya_Alexaandra_1998):

Evident. Pai se subintelege ca doar despre ele e vorba. Nu am spus ''TOATE fetele de 10-15 ani care nustiuce'' Dar vad ca pentru tine nu a fost clar. Si eu am tot 15 ani si nu sunt cum am descris.

Răspuns utilizator avertizat
| papusik_6975 a răspuns:

Poate sun singura care are curaj sa iti spuna acest lucru tie si la toti ceilalti si eu am 15 ani si beau, fumez am prieten major da cu ca sa fiu cool cum ziceti voi toti si legat de sex si mie mi se pare o prostie ca la varsta asta sa o faci da asta nu inseamna ca daca bei si fumezi esti si curva cum zic alti si nu inseamna ca daca sunt asa parinti nu ma educa sau nu au grija de mine ba din potriva ei nu mah lasa nici la telefon sa vorbesc cu persoane pe care ei nu le cunoasc dar eu asa sunt si asa vreau sa fiu deocamdata poate pe parcurs am sa imi schimb parera si am sa va aprob dar acum nu, fiecare face ce vrea cu viata lui si sa nu credeti ca daca va stresati voi pentru noi astea care suntem asa o sa ne pese oricum facem ce vrem si daca ne vorbiti inseamna ca suntem importanti pentru voi
si mai vreau sa zic ca nu cred ca nici unul care a scris ca vai ce sfant sunt sau am fost nu chiuleati de la scoala sau nu ati incercat sa fumati asta e o prostie daca nu recunoasteti inseamna ca va e rusine de ce ati fost sau ce sunteti