| anonim_4396 a întrebat:

Hei!
În urma cu 3 zile am fost la prietenul meu acasa,ne-am tot sărutat pana cand eu am,,ajuns" peste el și am început sa ne frecam unul de altul. Menționez ca el avea pantaloni de trening iar eu blugi (eram imbracati), dar uzi amândoi+ca ziua următoare urma sa fiu la ovulație. Credeți ca exista riscul unei sarcini?

18 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In situatia descrisa de tine este imposibil sa ramîi insarcinata deoarece sperma nu trece prin haine, erati amindoi imbracati deci zero sanse de sarcina, daca erati amîndoi dezbracati si el era cu penisul in vaginul tau si ejacula erai insarcinata, ce varsta ai daca nu te superi.

| cristimihailov a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cristinel tata, citeste printre randuri.

Tu nu realizezi cat de grava este situatia?

Citeste intrebarea de cateva ori.

Sa iti dau un hint: se cheama analfabetism functional.

Ai o problema. Nu o intelegi, nu stii sa o imparti in subprobleme, sa o definesti, sa o rezolvi.

Vii repede si cauti pe google rezultatul. Si il iei si de bun.

Si pensia ta va fi platita de ei. Asta daca nu te sinucizi inainte la nervi

| RAY a răspuns:

Fii serioasa fata, ai 13 ani, daca ai mai mult e clar du-te la grainita

| irinasimion a răspuns (pentru RAY):

Nu vreau sa va jignesc, dar aceasta fata doar a pus o intrebare. Nu a dat in cap nimanui punand o intrebare. A fost ingrijorata si a vrut sa fie sigura ca viata nu ii va aduce surprize. Nu este frumos sa judecati o persoana doar din cauza faptului ca a pus o intrebare. De asemenea, inainte sa spuneti ceva, documentati-va si uitati-va mai mult peste anumite lucruri, fata aceasta are 18 ani. Scrie intr-una dintre intrebarile puse de ea. Nu mai fiti grosolan si mitocan cu niste fete care nu merita. Ea avea nevoie de un raspuns care sa o ajute, nu de un raspuns inutil?

| RAY a răspuns (pentru irinasimion):

Omule cum naibii sa ramai gravida dacă sunt îmbrăcați, tu știi ce e aia ejaculări în vagin? Penisul trebuie sa între în vagin și sa ejaculări spermă

| irinasimion a răspuns (pentru RAY):

Stiu si eu acest lucru, nu sunt proasta, eu ma refeream la simplul fapt ca in loc sa ii dati raspunsuri inutile, mai bine v-ati vedea de treba dumneavoastra?

| RAY a răspuns (pentru irinasimion):

Ești și ignoranta, nu vezi ca toată lumea rade de tine

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cati anisori ai (probabil 11-12 ani, fiindca la clasa a VII-a se face ora despre reproducerea umana si vad ca voi nu ati ajuns acolo), dar este strigator la cer cata prostie si lipsa de educatie aveti, daca voi credeti ca gravidia apare prin haine!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, e pacat ca nu v-ati fotwt.
Insarcinata nu ai cum sa fii, pasarica ta nu are bluetooth sau wifi.

| Emilian65 a răspuns:

În situatia prezentata de tine, pentru ca nu a fost penetrare și ejaculare în vagin, nu poate sa apară vreo sarcina.

| Mayhem666 a răspuns:

Esti gravida fata, du-te si fa avort.

| cristimihailov a răspuns:

E clar ca exista riscul asta.

Ultima data s-a intamplat la Fecioara Maria.

Eu as urmarii un pic simptomele

| Goete a răspuns:

Ai imbulinat-o, vei avea un copil care nu se stie daca se ca naste in trening sau in blugi.
Daca blugii erau din astia rupti, sigur

| VoidEternal a răspuns:

Puțin mai mult studiu despre reproducere nu ar strica. Mai ales că informația este peste tot, în toate formele posibile. Nu ai nicio scuză să ajungi la vârsta la care te prostești cu un băiat dar să nu cunoști cum se ajunge la o sarcina.

| 120bulevard a răspuns:

Nici buletin nu ai ma, ca daca te prinde taica-tu si vede ce scrii pe net iti rupe picioarele

| FredericChopin a răspuns:

Ia gata mai ce va tot luati de ea e si ea MICA dar asta nu n seamna ca... Deci nu nu pe scurt nu ARE cum sa ramai INSARCINATA DACA NU AI FACUT SEX ATAT! Acum stai linistita ca... PS;-) daca vrei sa 'n cerci ceva foloseste un PREZERVATIV te POATE ajuta sa PREVII anumite SARCINI NEDORITE asta e tot noapte buna!

| andreidmbm a răspuns:

Pentru a ramane gravida ar fi trebuit sa te penetreze, ceea ce nu s-a intamplat. Deci raspunsul final e nu, nu esti gravida.