| andreigustaviol a întrebat:

Hei, prieteni. Am o intrebare. Am facut ieri sex cu prietena mea, era virgina. A sangerat, toate cele. Intrebarea e, are ceva daca am facut fara prezervativ? Cand am simtit ca imi vine sa ma termin am iesit. Dar nu m-am terminat. Dupa a facut dus si am continuat, faza e ca: sangerarea s-a oprit adica, daca facem si azi nu va mai curge, nu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care esti absolut sigur ca nu ai ejaculat deloc pe intreaga perioada a partideide sex doar atunci poti fi linistit si poti considera ca totul este OK. Fiindca in caz contrar probabil ca stii ca intotdeauna in uretra (canalul din penis) va ramane o anumita cantitate se spema lipita de peretele uretrei. Acea sperma este doar la inceput vascoasa si foarte aderenta/lipicioasa, insa dupa trecerea a 5-15 minute de la ejaculare, sperma umana intra intr-un proces de FLUIDIFICARE si devine din ce in ce mai lichida si invariabil se va scurge/prelinge din penis practic insesizabil insa in mod absolut sigur. Daca barbatul nu urineaza imediat dupa ejaculare si intretine un nou contact sexual dupa 5-10-20 de minute in mod absolut sigur ''ejaculeaza'' involuntar suficienta sperma si spermatozoizi incat sa se poata produce o sarcina in cazul in care sexul este intretinut in perioada fertila a ciclului menstrual a partenerei de sex. In privinta sangerarii se poate presupune ca himenul prietenei tale a avut o constitutie mai delicata/subtire si acestea de obicei sunt foarte slab vascularizate si in cazul lezarii/fisurarii sau a ruperii lor de regula hemoragiile sunt slabe sau nesemnificative. Este indicat ca un nou contact sexual sa se produca doar dupa 2-3 zile pentru a permite sa se produca o cicatrizare completa a himenului deteriorat si disparitia totala a durerii ce apare de obicei la atingerea vaginului, sau a vulvei. Multa sanatate!

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bravo! Daca fata este in perioada fertila, de la a doua partida de sex i se trage sarcina.
Chiar nu glumesc, asta este greseala vitala pe care o fac cei care gandesc ca neejaculand in vagin, nu pot lasa fata insarcinata, dar cand 2-3 parti de sex consecutive, intotdeauna raman 1-2 picaturi de sperma neejaculata pe teava, care se scurge involuntar in vagin, la urmatoarea partida de sex.

Sunt foarte curioasa de motivul pentru care nu ati folosit prezervativ, de ce?
Chiar nu va pasa ca poate ramane insarcinata?
Ma rog, poate vreti sa fiti parinti atat de tineri, sau chiar nu conteaza pentru voi.

| kandaraki a răspuns (pentru Violleta2022):

Omul nu a ejeculat, dupa s-a spalat, care picaturi i-a mai ramas?
de ce sparii baiatul degeaba?
nu e insarcinata fata, zero sanse!
curiozitatea de ce nu au folosit pastreazo pentru tine si nu da sfaturi prostesti!

| anonim_4396 a răspuns (pentru kandaraki):

Ramane pe teava, in crop. apoi il elimina mai tarziu...sau lichidul pre ejucualator poate sa contina cele ramase.

| kandaraki a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda... copii mici care nu se pricep la sex.
nu mai dati sfaturi si nu scrie prostii, pune mana si citeste o carte!

| anonim_4396 a răspuns (pentru kandaraki):

Am incercat sa explic pe intelesul tau...
Daca tot idiot ramai, asta e alta treaba.

| Violleta2022 a răspuns (pentru kandaraki):

@ kandaraki
Ideal ar fi sa raspunzi in cunostinta de cauza, nu din auzit si lipsa de experinta.

Partidele consecutive de sex, au sanse mari de sarcina, DACA fata este in perioada fertila, chiar daca nu s-a ejaculat in vagin.

| andreigustaviol explică (pentru Violleta2022):

Tu nu faci diferenta intre a da un raspuns si a te lua de cineva. O zi buna.

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreigustaviol):

Ce te-a deranjat, faptul ca te-am felicitat pentru marea prostie pe care ai facut-o sau pentru ca ti-am spus-o in fata?

De fapt, nu are importanta, ca tot copil fara minte ramai si nu vei intelege ce-ti spun acum, decat in momentul in care ti se intampla tie!

Dar nu voi intelege pe veci, de ce va faceti rau cu mana voastra, cand un amarat de prezervativ costa atat de putin cat sa nu-ti pasa, in plus nu musca, nu doare, nu te manaca de sula, nu strica nici o placere si te protejeaza integral atat de sarcini nedorite, cat si de boli cu transmitere sexuala.

| andreigustaviol explică (pentru Violleta2022):

Totul este ook, i-a venit ciclul, a fost o greseala ca am intrebat pe un site unde in mare parte 80% sunt copii.

| sweetangels a răspuns:

Nu se stie daca nu va mai curge, dar de ce o faceti fara prezervativ? eww!

| Nothing1293829 a răspuns:

,,In cazul in care esti absolut sigur ca nu ai ejaculat deloc pe intreaga perioada a partideide sex doar atunci poti fi linistit si poti considera ca totul este OK. Fiindca in caz contrar probabil ca stii ca intotdeauna in uretra (canalul din penis) va ramane o anumita cantitate se spema lipita de peretele uretrei. Acea sperma este doar la inceput vascoasa si foarte aderenta/lipicioasa, insa dupa trecerea a 5-15 minute de la ejaculare, sperma umana intra intr-un proces de FLUIDIFICARE si devine din ce in ce mai lichida si invariabil se va scurge/prelinge din penis practic insesizabil insa in mod absolut sigur. Daca barbatul nu urineaza imediat dupa ejaculare si intretine un nou contact sexual dupa 5-10-20 de minute in mod absolut sigur ''ejaculeaza'' involuntar suficienta sperma si spermatozoizi incat sa se poata produce o sarcina in cazul in care sexul este intretinut in perioada fertila a ciclului menstrual a partenerei de sex. In privinta sangerarii se poate presupune ca himenul prietenei tale a avut o constitutie mai delicata/subtire si acestea de obicei sunt foarte slab vascularizate si in cazul lezarii/fisurarii sau a ruperii lor de regula hemoragiile sunt slabe sau nesemnificative. Este indicat ca un nou contact sexual sa se produca doar dupa 2-3 zile pentru a permite sa se produca o cicatrizare completa a himenului deteriorat si disparitia totala a durerii ce apare de obicei la atingerea vaginului, sau a vulvei. Multa sanatate!"
Plictisitor! Omul vrea o parere nu o chestie de asta.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Nothing1293829):

Plictisitor e pentru retardate ca tine, care nu au citit în viaţa lor mai mult de 3 rânduri consecutive. Părerea domnului e cea mai avizată dintre cele date de sfătuitorii de pe aici.
Să spui "da" sau "nu" e simplu, să oferi o justificare pertinentă deja e mai greu.

| Nothing1293829 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Tu esti retardat. Poate ca,, citesc eu trei randuri" dar imi spun parerea si mie misepare prea lung zici ca e o compunere.