| ForYouu a întrebat:

Hei happy. Prietenul meu s.a despartit de mineacum o luna sad pe motiv ca e a 12 a si are de invatat..relatia noastra a tinut o luna. Cred ca el nu m.a iubit, desi ii zicea unei prietene ca ma iubeste si ca ar vrea sa reluam relatia dupa ce da bacul. Eu l.am iubit si il iubesc enorm. Ma gandesc la el in fiecare minutel, e ultimul meu gand atunci cand adorm si primul cand ma treezesc. Ieri nu m.am putut abtine si i.am trimis un mesaj. vorbea foarte rece cu mine, se vedea ca il indisppune conversatia si asta m.a durut sad Plang aproape in fiecare zi, plang pentru ca il iubesc. Ce pot sa fac sa il uit mai repede? Nu mai rezist sa ma gandesc tot timpul la el...

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-l iubesti,ai facut doar o mica obsesie pentru el si acum te comporti asa cum crezi ca trebuie sa se comporte orice "despartita",ca o victima a "iubirii".
Visezi la dragoste de cand erai mica,te visai mireasa,iti faceai planuri romantice despre cum vrei sa fie el,rochia ta de mireasa,visezi trandafirazi roz si ingerasi de martipan.
L-ai gasit pe el si ti-ai considerat toate visele implinite,ai trecut la faza in care "iubesti" ca la carte,numai ca el a fugit cam repede si n-ai putut sa te desfasori prea bine.
Acum plangi si pentru ca a plecat si nu-ti mai poti exercita si exersa "iubirea",plangi si pentru ca te jigneste disparitia lui,plangi si pentru ca "suferi".
Tot ce e real aici,e doar orgoliul tau ranit.
Fanteziile personale iti fac numai rau,esti o minunata copila care a avut sansa unei relatii de o luna si care ar trebui sa coboare cu picioarele pe pamant.
Semnalele date de el sunt negative si cu toate astea,maine soarele va rasari,sa stii!
Respecta-i dorinta si lasa-l in pace,observa bine in jurul tau, pentru ca ocupata cum esti sa-ti joci rolul, nici macar n-ai bagat de seama cati timizi din jurul tau stau cu sufletul tremurand poate-poate le arunci macar o privire!
Cauta compania masculina, un prieten ti-ar fi de mult ajutor acum si te vei simti din nou ocrotita si vei zambi din nou.
Nu mai fa o drama dintr-o luna de relatie, ce ar fi de spus in cazul femeilor care isi ingroapa sotul mort prin strainatate si raman si cu 2-3 copii?
Fii mai realista, trezeste-te, nimic altceva nu trebuie sa faci.

| ForYouu explică (pentru greece12):

Mai nou s.a combinat cu fosta prietena, cea de inaintea mea si imi trimite mesaje si mie...nu mai stiu ce sa mai cred, sincer!

| greece12 a răspuns (pentru ForYouu):

Nu-i nevoie sa crezi nimic, isi face de cap pentru ca se simte cam parasit acum, ca e liber.
Lasa-l sa fie liber, in definitiv el a cerut-o si tu cauta sa iti faci viata cat mai frumoasa, fara el.
happy

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

"relatia noastra a tinut o luna.cred ca el nu m-a iubit"
Buna dimineata! Nu ai cum sa o iubesti o persoana dupa o luna, nici macar nu apuci sa o cunosti cat de cat bine. Mai vorbim peste cativa ani cand te mai maturizezi si intelegi ca iubirea e un sentiment foarte profund, care inseamna mai mult decat atractie fizica si cateva zile petrecute impreuna, un sentiment care nu apare cu una cu doua.

| neutrino a răspuns:

Este o minciunica, trebuie sa recunosti, rezonabila. Lasa baiatul "sa invete".

| JohnnyWylde a răspuns:

Il iubesti... dupa o luna...pff

| noname2021 a răspuns:

Incearca sa te abtii,sterge numarul lui,dai ignor pe facebook daca il ai,si tot ce iti aminteste de el fa sa dispara! Asta e,te indragostesti, suferi, gasesti pe altcineva, asa e ciclul vietii, pana vei intalni persoana care vei petrece restul vietii cu ea.Deci numai plange, incearca sa-ti tii mintea ocupata, depaaarte de el!

| Maya2014 a răspuns:

La naiba, exact asta i s-a intamplat unei prietene.E doar o scuza penibila ca sa scape de tine.Cum sa-l uiti mai usor? Gandeste-te ca el are de pierdut si tu doar de castigat.Prin chestia asta ti-a dovedit ca nu e statornic si nu te merita.Nu-ti face griji, mai bine suferi 1 luna, 2 si apoi iti trece decat sa suferi ani.Iti vei gasi perechea, de asta sa nu te indoiesti. happy