| creatza96 a întrebat:

Deci vreau sa va zic, ca Am stat impreuna cu un baiat, timp de o luna. ne.am inteles foarte bine la inceput(ca orice relatie) si intr-un timp se schimbase, era indiferent. bine, inainte de asta ii mai dadusem vreo 2-3 sanse, crezand ca se va schimba si va fi totul bine, pentru ca eu il iubeam. si am vz ca el era tot la fel, si i.am dat papucii, si am inceput sa vb cu un alt baiat, prieten de fotbal cu el, nu vb dar se cunosteau. si dupa 2-3 zile de cand vb cu asta, ne.am combinat. dar el nestiind m-a sunat si m-a intrebat cf, si in fine, i.am zis ca pana la urma am vz ca nu ne potrivim, si el a zis,, parerea ta" si l.am intrebat daca m-a iubit,si mi-a zis ca,,da, foarte mult". si dupa ce a aflat ca sunt cu ASTA, nu ma mai cautat, dar se uita dupa mine mereu cand ma vedea. am stat si cu asta o luna, m.am despartit, i.am dat mesaj lu celalalt, si i.am zis,, buna, cf?" si m.a sunat si a ras. colega cu acordul meu si i.am zis sa.i zica ca sunt la baie si ca o sa il sun peste cateva minute,iar el a intrebat cine sunt, Wow,el nu mai avea nr meu,si a zis colega aia a mea,ca,, Diana ti.a dat mesaj" si mai tarziu, peste 5-10 min ma suna el, si nah m-a intrebat cum de l.am cautat si chestii. am vb, i.am zis ca vreau sa ramanem prieteni, nimic mai mult. si m.a intrebat daca mai sunt cu baiatul acela, si i.am zis ca nu, s.a mirat un pic in fine. a inceput sa ma sune cate un pic, sa vb prieteneste. si intr-o seara m.a sunat si am vb mai multe, i.am dat niste sfaturi, el avand o prietena care eu o cun. si ne intelegem, si i.am zis sa nu puna suflet sa nu sufere mai tarziu si a zis ca e obisnuit, si ca nu o sa uite niciodata relatia cu mine, in fine am vb, el crezand ca eu mi.am batut joc de el pentru ca i.am dat papucii. si tot ma mai sunat,si am vb frumos ca niste prieteni, si azi m-a sunat iar, si iar mi.a adus aminte de ce a fost intre noi. a zis ca nu poate sa creada cum dupa ce m.am despartit de el sa ma duc in bratele altui baiat doar dupa 2-3 zile. si mi.a mai zis si un baiat ca atunci cand a aflat i.a cazut fata,si ca era foarte nervos,si ca la ore era foarte ganditor. si in fine sa continui. am vb azi cu el si mai tot ce am vb a fost de noi, si ma tot invinovatea pe mine, eu ziceam ca nu am crezut ca mai iubit, el zicea ca el nu a crezut ca eu l.am iubit,eu ziceam ca am crezut ca ai vrut sa.ti bati joc de mine,si el mi-a zis invers, si chiar mi-a dat de inteles ca nu prea merge relatia lui cu actuala, si chiar l.am intrebat daca mai are sentimente si a zis ca,,poate da". si in fine, daca nu-i mai pasa de mine nu cred ca ma mai suna macar cate o data pe zi, si mai ales sa vb despre noi, ce s-a intamplat, eu una daca nu mi-ar mai pasa de o persoana nu l-as mai cauta si daca as vb cu el nu as vb de ce sa inamplat intre noi. voi ce credeti oare mai tine la mine? si dupa cate v.am zis si-ar mai dori sa fim iar impreuna? happy ast raspunsuri, dau funda mersihappy

5 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Salut. Am sa incerc sa ma exprim cat mai elegant, nu de alta dar regulile imi impun acest lucru.

Recapituland toata "SITUATIA". Tu... te-ai indragostit de un tip intr-o luna, l-ai lasat te-ai cuplat in 2 zile cu un alt amic de-al lui. El e acum cu alta tipa si pe tine te bate gandul sa te cuplezi iar cu el.

Hai sa fim seriosi, pe acasa-tv au niste telenovele mai bune, zic eu.

1) Nu te poti indragosti intr-o luna happy, decat, cine stie. daca situatia e favorabila, dar nu cum ai zis tu cu certuri saptamanale. Si daca iubesti... apai crede-ma happy ca stii / vrei sa ierti, nu sa dai papuci si sa te cuplezi cu amicu de la fotbal.

| SunnyDay88 a răspuns:

Orice ati decide daca vreti ca acuma lucrurile sa mearga bine incercati sa uitati trecutul si tot ce a fost, inclusic ca tu dupa 2 zile ai inceput sa iesi cu altul. daca o sa o tineti in reprosuri nu o sa ajungeti prea departe.

mai lasa si tu timpul sa treaca si vezi ce se intampla cu voi. nu incerca sa grabesti lucrurile ca nu va fi bine.

| adrianamara a răspuns:

Tin sa cred ca ar mai vrea, probabil asteapta sa mai treaca putin timp sa poata sa-i lase si el acutala prietena!

| M1Man a răspuns:

N-am sa te mint.Prima data, mai invata sa scrii pentru ca de abia am reusit sa citesc "poveste lui Romeo si Julieta".In al doi-lea rand daca ai mai fost cu el doar o luna, timp in care v-ati certat de 2-3 ori, de ce dracu ai vrea sa mai fii cu el, daca stii ca tot acolo se ajunge? Vezi-ti de viata si lasa-l sa se bucure de prietena lui.

| AlexzSteaua2013 a răspuns:

Du-te la el si stai cu el (cu primul baiat)plizz funda