| sunset a întrebat:

m.am despartit de prietenul meu acum 2 zile, mai exact el mi. a dat papucii, si nici macar nu a fost barbat sa imi spuna in fata, mi. a trimis un mesaj ca s. a simtit bine si i. a parut bine sa ma cunoasca, pana acumstraight face, eu l.am intrebat daca am facut eu ceva si a spus ca nu, chiar nimic.si atat.(eu l.am ajutat foarte mult, i.am dat bani cand a avut probleme, si pot spune ca am facut cam totul pentru el...)
cand incepusem sa nu ma mai gandesc la el, ma suna asera, de vreo 3-4 ori, pana i.am raspuns, si ma intreba: nu esti cu noul iubit la plimbare?(el era foarte gelos) si i.am zis care iubit,, ca nu am pe nimeni. el mi. a zis, ca mi. a trimis sms. ul atunci ca a auzit ca ies cu altul, si de asta. atunci eu i.am zis sa creada ce vrea... dar totusi simt ca nu pot renunta asa usor la el...
da. ti. mi un sfat. ce sa fac? si ce parerea veti de ce a facut el?
multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| sweet2kitty1049 a răspuns:

A fost un egoist ca a asteptat prima ocazie ca sa te lase balta si a gasit un pretext sa se intoarca la tine pentru ca probabil alte fete nu ar fi facut pentru el ceea ce ai facut tu, iar chestia cu trimisul sms-ului denota de asemenea ca nu dadea nici 2 bani pe tine, mai ales ca dupa aceea ti-a spus nu ai facut nimic sa-l superi. Te sfatuiesc sa mai astepti si sa ramaneti prieteni sa vezi daca isi gaseste alte prietene si daca te roaga sa va imapacati tu sa nu maifaci gesturi caritabile cu el sa vezi daca nu cumva era cu tine numai pentru bani si altele. Daca totusi va fi rece cu tine cand iti va cere bani sa asa ceva eu zic sa-i dai papucii ca nu mai merita.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

El deja crede ca tu umblii cu altul si a decis sa te lase cu viata ta.

| unknow a răspuns:

El.a profitat de tine sa stii! mai ales la cat l`ai ajutat, cu bani si toate celethinking, si iti spun asta pentru. ca am un prieten care procedeaza la fel ca iubitul tau thinking
Si, ceea ce s`a intamplat cu mesajul ala,... este ca el s`a plictisit, nu mai are nevoie de ajutor! GATA! asta a fost prostia lui,.i`a placut de tine, si a vaut ca poate profita! si a facut`o! poate are pe alta, sau poate se joaca cu tinethinking

ce ar fi bine sa faci este sa nu ii mai spui ca nu poti renunta,.ca l`ai iubit s.a.m.d. fii indiferenta!

si faza cu :''noul iubit'' e prea evidenta! pfff, se vede ca a inventat`o p`asta, cauta doar motv sa se intoarca inapoi la tinewinking cauta o scuza credibila!

Tu uita`l! fa`ti alt iubit!winkingsau daca nu vrei sa-ti faci si suferi prea mult, stai sg. o peroada,.dar nu`i arata lui ca u suferi,. pentru. ca el iti va vedea scalbiciunea asta si va profita.

vezi tu, prietenul[amicul] asta al meu mi-a spus asa :'' daca o fac sa se indragosteasca de mine.sa fie in limba, o fac sa nu mai vada nimic in jurul ei! sa faca ce ii spun eu, o manipulez! o simt ca maiubeste, si eu fac pe victimawinking... ii spun ca am probleme si ea se ofera sa ma ajute pentru. ca ma vede ca''sufar''...''

intelegi ce`ti spun?!

sa ai grija de tine:* take carewinking!

| Vladuthz a răspuns:

Trebuia sa vorbeasca cu tine din moment ce esti prietena lui nu sa creada ce zice altcineva, e clar ca nu te merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca isi gasise pe cineva, dar se pare ca nu i-a mers.

| Luy a răspuns:

Trebuie sa vorbiti fata in fata ca prin sms nu rezolvati nimic.Fa-ti de acasa o lista imaginara cu intrebari si spune-i ce ai pe suflet. Poate si el a fost influentat de ceva anume sau a auzit tot asa niste zvonuri false. Daca vezi ca o da la intors si tot o tine pe a lui inseamna ca a intervenit undeva a 3-a persoana si inseamna ca numai trebuie sa te lupti. Fara suparare dar din ce spui tu aici este putin egoist, te lasa si tot el nu vrea sa-ti faci alt prieten.Incearca sa-i deschizi ochii si sa realizati impreuna daca se merita sa mai continuati impreuna. Faza cu sms-ul poate a fost doar un moment de nebunie si de inconstienta si acum ii pare rau! In caz ca nu ajungeti la un numitor comun, capul sus ca sunt baieti pentru noi toate si cine stie poate unul de 100 de ori mai bun!happy

Răspuns utilizator avertizat
| Kyky31 a răspuns:

STAI DE VORBA CU EL,rezolvati problema fata-n-fata,nu la telefon! Daca nu e demn de tine,da-l in maica-sa, dar daca crezi ca merita, mai da-i o sansa! pup

| mykutza39 a răspuns:

La prima vedere sunt de parere ca baiatu tine la tine pentru ca altfel nu ar fi gelos. Dar aici e greseala lui ca nu a discutat cu tine inainte sa ia o hotarare dar poate si tu ai fi facut la fel ca si el (poate s-a crezut ranit ). Singura sansa pe care o ai in momentu de fata e sa incerci sa vorbesti cu el intre 4 ochii nu la telefon sau pe messenger! Bafta! happy

| Mally5055 a răspuns:

Ma crezi daca iti zic ca sunt intr-o situatie asemanatoare laughing)? Si la mine e ceva de genu` numai ca la mine are si o alta prietena... dar totusi parca isi doreste sa mai fie si cu mine pentru ca ma baga in seama pe mess, ma suna etc happy Ideea e ca si eu am facut tot posibilu` sa ii fie lui bine ( ceea ce ai zis si tu si alte chestii ) nici eu nu pot renunta la el dar incerc. sa zic ca si eu as vrea sa ma impac cu al meu... dar nu stiu daca mai merita si asta iti spun si tie. Nu cred ca merita! incearca sa il uitiwinking Funda big grin?