| Dskajdjsj1 a întrebat:

Hei TPU
Acum ceva timp un coleg de clasa a început sa fie obsedat de aspectul meu fizic si a tot insistat sa fim împreuna ca ii place posteriorul meu si sânii, a zis ca se lasa si de fumat doar ca sa fim împreuna. La vremea respectiva am refuzat, dar acum câteva zile l-am revăzut si mi-a zis ca propunerea lui de a fi împreuna cu mine este inca valabilă
Nu stiu ce sa fac ajutați-mă cu un sfat

38 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vrea sex, ce naiba ar putea vrea altceva la varsta lui

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai/simti fata de el atractie si/sau anumite sentimente de placere ai putea incerca/accepta o intalnire chiar si doar pentru a-ti dai seama de caracterul si comportamentul lui. Nu ai nimic de pierdut, fiindca cine stie s-ar putea sa fie chiar el cel sortit. happy

| Emilian65 a răspuns:

Incearca o relatie cu el si vezi cum se comporta cu tine.

| Dorotheea21 a răspuns:

Nu a zis nimic de creier? Nimic, nimic? laughing
PROSTI ''vanatori'' mai sunt barbatii!
Pacat ca ''vanatul'', se adapteaza lor.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Fata care a pus intrebarea si baiatul care o place nu au mai mult de 15 ani. Pana la "barbati" e cale lunga. Am inteles si app cu "vanatul" adica ea, dar totusi. SUnt copii, sunt prosti. Ce pretentii

| Dorotheea21 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Cum? Fiziologic, barbat nu esti cand vrei sex, si femeie, cand il accepti? big grin
Daca-i luam in serios pe toti ''obsedatii de aspect'', de la 16 ani stateam numai calare. Asa era bine?
Trendy! laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Dorotheea21):

AStea sunt stereotipuri tampite. Orice ai face esti un fraier. Daca ai 15 ani si vrei sex esti fraier/a, daca te apuca 30 de ani virgin sau doar o iubita/ un iubit pana atunci, ca te-a preocupat cariera sau pur si simplu nu dai 2 bani pe fete / baieti, esti fraier.

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Mai nou se numeste 'pescuit', ne place sa fim pescarirolling on the floor))

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Se numeste asa de cel putin 15 ani. Cam atunci am auzit prima oara, cine stie poate de cand se spune asa laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Braconierii!

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Piratii!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing, pe vremea alora cred ca se duceau la agatat sirene nu fete normale rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Balene, delfini, orice, doar fete nu rolling on the floor)

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Drimmero):

Bizare nume de cod mai aveti, rolling on the floor multumesc pentru atentionare.
Daca vreunul dintre sclavii mei pronunta 'pescuit', si nu probeaza asta cu ustensilele din debara, ii zgarii un ochi. happy

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Fata dura, imi place! Autoritate, atitudine, fata/cele 3 cuvinte dupa care un barbat moare!

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Drimmero):

D'oh. rolling on the floor
Aspectul meu cupleaza cu vreun fel de duritate? rolling on the floor
Sau te referi la scriere? happy
Cand vreau pe cineva, pana se prinde el de ''autoritatea'' din spatele chipului meu ''fioros'', am ghearele in inimioara lui.

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Cu alte cuvinte, prezinti fata perfecta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce îți zic:
Nu îți fă iluzi, tipul vrea doar sex... deci dacă cauți ceva serios cu tipul, e inutil.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ar putea vrea un tip la varsta lor serios? nunta, copil?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

O relație emoționale de o durată relativ lungă, e ceva serios să zicem. Adică orice relație presupune anumite așteptări.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum poate un copil de 16 ani sa aiba ceva serios? de ce ar avea nevoie de asa ceva? omul nu e monogam sa caute asa ceva, sunt tineri lasa-i sa faca sex sa se distreze e viata lor

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Măi, omul nu este monogam, dar nu e niciun mecanism simplu... deoarece e o ființă socială, are nevoi sociale, iar o relație romantică acoperă această zonă de nevoi. Uită-te la cazul de aici: Tipa așteaptă ca tipul să intre într-o relație cu ea, el îi spune că e de acord, dar de fapt vrea doar sex, iar tipa se va trezi cu "inima frântă", deoarece ea avea alte așteptări.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.psychologies.ro/......ri-2141581

se pare ca stiinta te contrazice, realitatea se pare in primi 5 ani peste 70% din cupluri se despart, omul este o fiinta sociala, dar numi spune mie ca dispare dorinta sexuala cand iubesti o fata ca nu-i adevarat asa ceva, banuiesc ca se viseaza mireasa la 15 ani,omul nu are un loc de muna, o meserie da hai sa facem copii, nunta, daca omul era monogam nu exista divorturi sau despartiri, infidelitati etc

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu ma astept doar la sex de la o fata la ce altceva as putea sa ma astept? stam cu fetele pentru sex asta e adevarul

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da, dar cum am zis, nu monogamia e mai mult emoțională. E imposibil să cauți stai cu tipă doar pentru sex, fără să te intereseze ea ca persoană, sau să aștepți ca tu să manifești un anumit interes. E adevărat că relațiile sunt imperfecte, dar asta nu înseamnă că nu își au rostul. Că nu țin nici eu așa mult la relați sexuale monogame e una, dar atunci când îi spui unei tipe vreau o relație cu tine, dar de fapt vrei doar sex numai aceiași chestie. E mult mai simplu să-i zici : "păi vreau doar sex", decât să îi zici vreau o relație ( care dacă ține, ține dacă nu, nu, dar nu asta e ideea) și apoi să dai bir cu fugiți.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Dacă femeia e capabilă doar de sex, e trist. Sexul e destul de important, dar nu e totul. Nu poți să stai cu o tipă doar pentru sex, pur și simplu nu poți, adică ieși cu tipa aia, ea așteaptă o anumită "satisfacție emoțională" de la tine, și tu de ea, astfel ești robot. Pur și simplu nu prea ai de ce să inițiez o relație dacă relație se rezumă doar la sex.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Zi-mi si tu mai multe motive?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Păi hai să începem cu începutul: Înafară de aspectul fizic la o tipă te mai poate atrage caracterul, modul de gândire etc.
În timp ce relația evoluează se nasc similarități între personalitățiile voastră dând naștere la un fel de codependență... o relație te poate forma ca caracter, ideea de-a conviețui cu cineva îți temperează caracterul, dar e și o provocare în același timp. Avatajul unei relați de durată este sprijinul emoțional pe care persoana respectivă ți-o poate acorda, precum și tu ca persoană i-o poți acorda persoanei respectivă. Cum am zis o relație nu e doar sex, dar ponește de la asta, căci primele "relații" nu au avut ca scop decât reproducerea, dar o societate precum a noastră o dezvoltat relația sex dându-i un sens psiho-social.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu fiu vulgar tie ti se scoala penisul cand vezi carcaterul unei fete? ai fi unicat, mie nu mi se scoala cand vad o fata inteligenta, acum cu carcaterul da el conteaza daca vrei ceva serios dar nu ai cu cine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Măi, eu am zis doar că o relație nu se limitează la sex, nu că nu e ceva în regulă dacă faci sex. Tipa nu poate nu se așteaptă ca să și-o tragă de două ori cu el și gata, de asta i-am recomandat să îi cadă în plasă dacă îi spune că vrea o relație și el vrea doar sex, pentru că tot ea o să sufere.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Man trebuie sa intelegi si acel baiat ca la varsta lui nu e matur, nu cauta asa ceva

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu trebuie să fi foarte matur să cauți o relație... fiecare relație începând cu adolescența are gradul ei de "seriozitate", cea mai "simplă" relație fiind cea a "aventuri" când tot ce implică "relația" respectivă e doar sex.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Parerea mea prima oara cautam sex, ne atrag fetele prin dorinta sexuala ca apoi sa simtim atasament emotional, dar prima oara ne atrage aspectul fizic, fetelor le plac aventurieri

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

De acord, dar cum am zis nu poți să îi zici un tipe că vrei să te angajezi într-o relație când de fapt nu vrei. Consider că nu e etic. Adică îți expui din timp intențiile cu privire la natura relație. Și din ce-a spus tipa, tipul e atras de ea strict sexual și nu intenționează să se angajeze într-o relație.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Man ce e etic, pentru sex am face orice, desigur ca nu e moral, nu promovez asa ceva, dar baieti cuminti sunt in zona prieteniei mereu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.
Cum sa iti zic eu tie..trebuie sa iti fie clar un singur lucru : ca te vrea pentru sex.Nu ii pasa de tine, ii pasa doar de corpul tau. Daca vrei sa faci sex cu el,sa fi t@rfa lui, ok, du-te, daca nu, nu o face.E alegerea ta.
#generatiavietii.

| Interlopu_Piulita_1976 a răspuns:

Vrea sa te **** nu te baga pe el

| Marco666 a răspuns:

Daca iti place de el ai putea sa ii accepti propunerea dar daca nu iti place de el nu cred ca o sa te simti bine alaturi de el mai ales ca a facut propunerea aia cu fumatul doar pentru ca vrea sa faca sex cu tine, asta e genul de baiat care atunci cand vede o fata, ii place de ea si ar face orice ca sa faca dragoste cu ea!