| Masochistul12 a întrebat:

Hei TPU, am o mare problema, dupa aproape 2 ani de relatie am ajuns sa nu imi vad viata fara fata asta, si acum aflu ca vrea sa plece in Anglia fara mine si fara sa ma fii anuntat sau intrebat vreodata daca vreau sa merg... eu imi doresc sa ne facem un viitor impreuna si chiar i-am propus asta dar a zis ca nu e pregatita, ma simt groaznic,nu stiu ce sa fac, nu stiu ce simt, sunt la pamant, ajutati-ma cu un sfat va rog frumos big grin

16 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Depinde de motivele pentru care a plecat. Daca i-ai propus si ai fi fost in stare sa pleci din tara doar pentru ea, iar ea te-a refuzat e clar ca nu te mai simte la fel de apropiat si vrea ca relatia sa se termine.Eu zic sa incepi sa aplici chestia cu timpul le vindeca pe toate, chiar functioneaza. Bafta multa!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate ce face ea este normal tu NU ai nici un drept sa ii ceri socoteala pentru ce vrea ea sa faca cu viitorul ei, sunteti tineri sunteti la varsta la care trebuie sa strabateti cat mai multe cearsafuri, sunteti prea tineri pentru relatii serioase

| OldSoul a răspuns:

Renunta, nu te mai gandi la ea, e clar ca nu stie ce vrea, sau cel putin nu te vrea/nu tine la tine.
Mai bine renunta de pe acum decat sa suferi mai tarziu.

| sofisis a răspuns:

Te-a mintit si te minte in continuare. Nu e vorba ca nu e pregatita. Nu te mai vrea. Ca sa iti faci un plan sa pelci la mama naibii pe la spatele partenerului...trebuie ori sa nu ai pic de constiinta sau remuscari, ori sa simti pentru el cam ce ai simti pentru o piatra de care te impiedici pe drum. Chiar nu vezi treaba asta?
Auzi la el...ce sa faci? Cum naiba ce sa faci? Ii spui adio si gata. O sa iti treaca iubirea, ai sa vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa o bati...

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu vreau sa fiu nepoliticos sau badaran dar esti terminat iar cu aceasta fata nu o sa mai ai probabil nimic. Daca chair tremura de excitata ce era cand te vedea, ramanea. In fine, tu acum ar trebui sa te focusezi pe alte gagici, altfel esti terminat! big grin

Probabil acum nu ma crezi si incerci sa tragi de acea farama de speranta pana ai sa te lamuresti peste un timp ca e degeaba happy

| Masochistul12 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Incerc sad si sincer sunt destul de terminat incat sa astept pana se intoarce... ar trebui sa vorbesc cu ea si sa ii zic ca aici e finalul? ma gandesc serios la asta sad

| raluk27 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

"Daca chair tremura de excitata ce era cand te vedea, ramanea".
Chiar crezi ca excitatia si sexul sunt totul? Nu toti avem mintea-n chiloti. Un orgasm ti-l da si-un vibrator laughing

| raluk27 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Trebuie sa incepi sa accepti (mai exact sa iti impui) ca ea nu a avut in vedere o viata lângă tine și aceleasi planuri de viitor. E o situație dincolo de controlul tau, oricat te-ai zbate.
Desi plecam la drum cu bune intenții si cu planuri, nu toate relatiile finalizeaza asa cum ne dorim. Acum esti sub efectul vestii. Cu trecerea timpului o sa privesti problema rational. Nu a fost sa fie, nu a fost pentru tine. Raman respectul si amintirea unei relații frumoase. Atat!

| raluk27 a răspuns (pentru raluk27):

Iar faptul ca nici măcar nu a adus în discuție posibilitatea de a pleca împreună nu înseamnă că nu e pregătită. Asta e asa, sa sune frumos. Nu e pregătită si nu vrea cu tine.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru raluk27):

Da dar carnita are alt gust ma intelegi, vibratorul ala e doar plastic

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru raluk27):

Atunci sper sa ai senzatie de excitare doar cand e ceva in tine, si lasa alte femei sa simta pasiune si cand stau de vorba cu un barbat, si asa nu imi plac fetele care nu accept masculinitatea, le consider egoiste big grin

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Masochistul12):

Da, fii tu cel ce pune piciorul in prag, probabil vei avea bilet de intoarecere candva. Dar daca ea zice pa, ii creste ego-ul si crede-ma ca i-ai hranit ego-ul destul prin a-i arata ca esti "indragostit" prea mult de ea.
Deci, fii hotarat si spune-i exact adevarul!

| raluk27 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Daca ne referim la starea de excitare (ca in afirmatia ta), aceasta vizeaza in principal organele genitale. Daca te saruta cineva pe gat, tot "acolo" simti.
Ce înseamnă masculinitate, in viziunea ta?

| Masochistul12 explică:

Ideia sta in felul urmator,parinti ei nu o vor lasa cu mine nicicum,o tin din scurt,doar daca neam casatori ar lasao... ea pleaca la munca acolo sa poata sa isi cumpere o masina,pleaca cu fratele ei si cu un unchi,cateva luni doar,asa sper sa isi poata face si curaj sa puna piciorul in prag in fata parintilor si sa putem sa facem si noi ceva,deci nu pleaca definitiv,si oricum eu nu puteam pleca,platesc destul de multi bani pentru contractul asta... ceea ce e cam dubios sincer,in fine,ea nu pleaca de langa mine,a zis ca fara mine nici nu o sa reuseasca sa faca asta,vrea sa fie independenta si pe picioarele ei,oare chiar ar trebui sa o judec si critic? sau ar trebui sa accept ca trebuie sa faca asta,sa se maturizeze sa vada ce vrea si cum vrea,eu unul o iubesc,stiu prea bine ca nu se poate face nimic fara intenti din fiecare parte,dar ea are intenti,plange mereu de cand a aflat ca pleaca si nu vrea asta, dar altfel risca sa ramana langa parinti ei mult timp de acum, si nu vrea asta, cum ziceam, cu mine nu ar lasao in ruptul capului, ar fi in stare sa o inchida comunisti si stiu prea bine ce zic.

| Bigirl a răspuns:

Bună, părerea mea este că ea mai mult ca probabil, fără supărare, nu te iubește sau nu ține îndeajuns de mult la tine. Adică...totuși cum să nu îți spună că vrea să plece, cum să nu discute pe larg problema, de ce nu te-ar lua și pe tine? Adică nu e pregătită să ce? Doar nu vrei să te căsătorești cu ea acum, voiai doar să o însoțești în călătorie iar ea îți zice că nu se poate. Pe bune acum, privește puțin realitatea, dacă te iubea nespus de mult și nu putea trăii fără tine atunci nu existau motive happy. Nu vreau să te necăjească mesajul meu dar mai bine adevăr decât minciuni! Numai bine happywinking!