| ioanaandreea14 a întrebat:

Hei TPU am o problema ...am un prieten ( iubit) la care tin dar intr-o zi el a venit cu un alt prieten de-al lui mult mai dragut si de gasca si care e tare glumet si imi ridica moralul si practic m-am indragostit de el...dar acum nu stiu cum sa fac sa raman cu baiatul cu care am o relatie si pe care il cunosc de mai mult timp sau sa îi spun prietenului sau ca mie imi place de el. FUNDA

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Continua cu primul pana cand te cere al doilea.

| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

SSa fii cu prietenul fostului este ca si cum ai sari in casa dusmanului )) Poate ca cea mai buna solutie ar fi sa vorbesti derios cu prietenul lau, si sa iesiti la un compromis? Bafta!

| milkaCappuccinca a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa ii spui amicului iubitului tau ca il placi. Deci, stiu ce spun pentru ca am fost intr-o situatie asemanatoarea, doar ca eu am facut proasta alegere de a ramine cu prietenul fostului meu big grin. Nu a durat mult, si nici nu a fost prea frumos, cu toate ca chiar il placeam pe baiatul ala. Pina la urma daca nu distrugi prietenia dintre cei doi dupa o astfel de intimplare, o faci mai puternica. Oricum ei intre ei vorbesc, si poate se sfatuiesc sa nu procedeze chiar frumos cu tine. Aici deja depinde si de om. Oricum, alegerea iti apartine. Dar sa nu ajungi niciodata sa te intrebi ce ar fi fost daca... :*winking

| Gabriel_Puican_1991 a răspuns:

Oook happy Pune-ti doua intrebari :
1. Ce iti place la el si daca o sa-ti mai placa si cand o sa vrei sa ai o discutie serioasa cu el
2. Se comporta frumos cu tine pentru ca esti prietena, prietenului lui...sau ca esti tu fata viselor lui?

Orice ai face, inceteaza sa-ti compari actualul prieten cu prietenul asta al lui (doar asa poti spune ca e mai dragut, mai de gasca, mai glumet, etc)
PS : daca sunteti doar de 2-3 luni impreuna...intrebarea asta nici nu merita timpul meu laughing

| nutellasicobreala a răspuns:

Nu prea e buna ideea asta sa fii noua iubita a prietenului fostului tau. Vezi deja suna complicat numai daca o zic?!
Faza e ca ai distruge prietenia dintre cei doi si nu stiu daca se merita sa ai aceasta prietenie pe constiinta doar pentru ca acel baiat (care nu se stie daca are aceleasi sentimente) te-a cucerit.
Nu stiu ...asta e parerea mea, acum tu faci ce vrei!
Mai asteapta si alte raspunsuri poate se vor potrivi mai bine cu ceea ce vrei tuwinking!
Mult succes!