| Bianca2204 a întrebat:

am o problema complicata. eu am o prietena foarte buna care este cu un baiat superb! de cateva zile am inceput sa vorbesc mult cu el si sa glumim etc. a cam inceput sa imi placa de el. vorbeam intr-o seara cu el si imi zicea ca nu prea o mai place pe prietena lui si ca nustie cum sa ii zica si ca ii place de o alta fata si nu stie cum sa ii zica. intr-un final mia zis ca eu sunt acea fata. acum nu stiu ce sa fac pentru ca il plac mult dar prietena m-ar omora daca ar afla ca baiatul se desparte de ea ca sa fie cu mine.

Răspuns Câştigător
| Filomena24 a răspuns:

Eu te-as intreba si cati ani ai... daca ai pana in 16 ani, ar merge sa accepti dar daca ai depasit varsta asta nu cred ca merita sa iti pierzi prietena.Si daca vei fii cu el si vei avea si tu o "cea mai buna prietena"si el nu te va mai placea dar va incepe sa o placa pe ea...gandeste-te cum te-ai simti!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Complicata treaba dar ar trebui sa te gandesti prima data la fericirea ta nu la cum va reactiona unul si altul

| anonim_4396 a răspuns (pentru mona):

Ba fericirea ei sau fericirea altora.chiar nu gandesti ba laughing tu de exemplu da ai ramane fara un plam l-ai lua de la cineva ca sa ai doi. rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

| mona a răspuns (pentru anonim_4396):

Ha ha ha ce amuzant esti... daca ai fi scris corect poate imi erai mai,, simpatic,,

| mona a răspuns (pentru anonim_4396):

Si apropo...cu mine nu esti,, ba,, mai baiatule, ai inteles?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu stiu ce intelegi prin prietenie. Daca ii percepi sensul real, ar trebui sa discuti asta cu prietena ta,, foarte buna,,.Iar in cel care joaca dublu, intre doua fete pe care le stie bune prietene, sa nu ai incredere.

| AlinChiriac a răspuns:

Nu cred ca este nimic serios. Sau cel putin tipului doar ii place sa se joace cu sentimentele celorlalti. Atata vreme cat pe tine te place/te simpatizeaza/te iubeste, nu e clar ca ar trebui sa o paraseasca pe prietena sa? Asta doar daca te place cu adevarat.

P.S. Daca nici pe tine nu te ia, nici pe tipa nu o lasa. Nici macar el nu stie ce vrea de la viata. happy