| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema! I-am promis prietenului meu ca nu-l mai mint si i-am spus tot ce am avut sa ii spun in afara de 2 chestii! Deci, prin iunie am fost la caminul cultural unde am dat de tipu' de care imi placea mie de vreo 2 ani dar de cand m-am combinat cu cine sunt acum l-am uitat! Si cand l-am vazut nu m-am putut abtine sa nu vorbesc cu el si am vorbit si el avea ceva cravata la gat si mi-a dat-o nu stiu de ce ca amintire! Si tot in iunie am fost la strand. Acolo am dat de 2 baieti de treaba amandoi aveau 15 ani si am aflat ca unul din ei vine la mine la liceu si am facut misto de el mai demult ca imi place de el doar sa imi bat joc de el! Normal ca nu-mi placea i-am si dat ignore! Faza e ca prietenul meu nu stie de chestiile astea si sunt grave? Nu stiu ce sa zic...nu i le-as spune pentru ca nu mi se par atat de importante! Dar nu vreau sa afle de la altcineva si sa se 'rescrie povestea'! Si la prima faza cu tipu' ala stiu mai multe prietene de la mine din liceu si mi-e frica sa nu spuna ceva! Ce ma fac? Am nevoie de sfaturi! Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Dar daca ii spui adevarul? Chiar si asa se supara? Adica daca tine la tine nu ar trebui sa se supere pentru chestii din trecut.Doar suntem oameni, toti gresim! Si greselile din trecut ar trebui iertate pana la urma.Sa inteleg ca numai daca il minti ai o sansa cu el, pentru ca daca ii spui adevarul nu e bine, sa il minti nu e bine...Atunci ma intreb pentru el cum e bine?

14 răspunsuri:
| CrazySoursD a răspuns:

Pac, pac. Sunt prietenul tau.Bun e TPU asta. Ce mai ai sa-mi zici iubito?

| zxzx a răspuns:

Ce probleme la 15 ani

| Nordic a răspuns:

Eu vreau să mă leg doar de faptul că ţi-ai bătut joc de tipul ăla. Cât de redusă trebuie' să fi să faci asta?

| Florinapopica a răspuns (pentru Nordic):

Tre sa poti laughing

| leftside a răspuns (pentru Florinapopica):

Se va gasi unul sa-ti faca la fel si tie.laughing

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Eu zic ca ai putea sa-i spui.Desigur,sunt lucruri banale pentru tine, si poate si pentru el, dar ii va pica bine ca i le-ai spus, si va vedea ca ai incredere in el.Chiar nu sunt cine stie ce lucruri grave, dar pentru el poate insemna mult.Eu te sfatuiesc sa i le zici, dar sa ii arati ca nu-ti pasa, ca sunt doar lucruri care tin de trecut, si ca acum nu mai conteaza.Baftawinking

| Florinapopica a răspuns (pentru AiEnmaYuuki):

I-am mai spus o faza de genu si a reactionat foarte aiurea si chiar nu-mi pasa..si a stat suparat pe mine un timp! El mi-a dat ultima sansa pentru ca eu tot il minteamstraight face

| Florinapopica a răspuns (pentru AiEnmaYuuki):

Pai zice ca de ce nu i-am spus cand trebuia? Si de ce am facut lucrurile astea daca chiar il iubesc? Si de asta mi-e frica sa ii spun...si daca nu-i spun nu e bine si daca ii spun la felstraight face dar ii stiu replica! 'Daca ma iubeai nu o faceai' :-

| AiEnmaYuuki a răspuns (pentru Florinapopica):

Pai daca nu poate fi intelegator cu tine pentru un lucru asa de marunt atunci nu prea cred ca te iubeste cu adevarat, asta e parerea mea.

| Florinapopica a răspuns (pentru AiEnmaYuuki):

Si-a lasat prietena cu care a fost 1 an si ceva pentru mine..nustiustraight face

| AiEnmaYuuki a răspuns (pentru Florinapopica):

Dar daca ii spui adevarul? Chiar si asa se supara? Adica daca tine la tine nu ar trebui sa se supere pentru chestii din trecut.Doar suntem oameni, toti gresim! Si greselile din trecut ar trebui iertate pana la urma.Sa inteleg ca numai daca il minti ai o sansa cu el, pentru ca daca ii spui adevarul nu e bine, sa il minti nu e bine...Atunci ma intreb pentru el cum e bine?

| Domiinic a răspuns:

Eu zic ca nu sunt asa grave daca iti doresti o relatie adevarata cu el atunci fii sincera tot timpul e unul din elementele necesare pentru a putea intretine o relatie serioasa.Bafta!

| Florinapopica a răspuns (pentru Domiinic):

Tot timpul am fost sincera cu el si ne certam si eram la un pas sa ne despartim...pt ca cica nu ma pot controla! Si mi-am dat seama ca nu am facut bine dar acum mi-e frica sa ii spun tot ce am facut in trecut

| babyflyy a răspuns:

Daca te nelinisteste faptul ca nu stie chestiile alea,zi`i,in fond cu el esti, nu cu ceilalti baietii, mai e si faza cu''ce nu stie, nu-l afecteaza''insa daca o sa afle de la pr tai atunci o sa-l afecteze mai tare decat iti inchipui! Si oricum, daca iti sunt''prietene''atunci n`ar trebui sa se bage in relatia ta! Multa bafta, sper ca te-am ajutatkiss