| VanHelsing18 a întrebat:

As avea o intrebare legata de experienta.Am 20 de ani si nu sunt atat de experimentat in sex, de cateva luni am prietena si am inceput o viata sexuala destul de activa, am mai avut si inainte relatii intime dar au fost doar aventuri nu ceva stabil.La inceput ne-am chinuit putin pentru ca ea era virgina a fost foarte fricoasa si preludiul nostru era extraordinar de mare(din cauza fricii ei) in jur la 1 ora chiar si mai mult.Si in acel timp aveam oscilatii la erectie si cateodata oboseam si parca nu mai aveam nici acel chef nebun ca la inceput si trebuia sa iau o pauza.In fine, dupa ce a trecut peste frica aceea am inceput sa o facem mai des si inainte aveam o problema cu ejacularea precoce dar de putin timp am inceput sa controlez si sa lungesc momentul.Acum o partida dureaza in jur de 20 minute si ma rog pe parcurs erectia nu mai e asa puternica ca la inceput dar printr-un sex oral sau alte metode se poate obtine din nou.Si revenind la ceea ce voiam sa intreb: ultima oara am facut sex in jur de 10-15 minute am schimbat vreo 2 pozitii iar dupa aceea m-a pus pe spate pentru ca vroia ea sa stea deasupra.Ea nu e experimentata(nu prea gaseste gaura) si in tot acest timp erectia mea dispare usor usor.Pana la urma am intrat dar nu era chiar o pozitie comoda si nu prea simteam placere si erectia mea s-a dus.Sa fie vreo problema cu mine? Sau din lipsa experientei sa se ajunga aici? (scuzati ca e atat de citit straight face) Multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Sunteti prea timorati. Domina si tu, pune-o cum vrei tu, crede-ma te va excita asta. Nu ti face griji, se intampla.
Si iubitului meu i se mai intampla si uneori ma supara, dar il inteleg.

| swagMeOutBitch a răspuns:

Mda..ne-ai expus toata partida ta de sex.Baiatului ii sta mai bine cand domina in timpul actului sexual.cu atat cat fata nu este experimentata[cum zici tu]problema este ca te gandesti prea mult cum o sa fie sexul de azi/maine/poimaine.Eu zic ca daca discuti cu ea distrugi ''placerea'' Asta este ca un fel de teama, o sa rezolvi tu

| Matt24 a răspuns:

Poate fi o disfunctie erectila. Vorbiti despre asta

| neutrino a răspuns:

Sexul este ca si o meserie pe care nu o poti stapani fara o experienta suficient de mare.

| Azµre a răspuns:

Problema e la tine, ai emoții treci peste, sau partenera nu te atrage unde e la început și nu știe te face să te simți prost. Vorbește deschis cu ea despre asta. O rezolvați într-un fel.

| VanHelsing18 explică (pentru Azµre):

Da, cateodata am si emotii si gandul/frica ca se poate repeta asta ma omoara, cred ca si asta e un factor si da bineinteles da in majoritatea cazurilor nu ma atrage atat de mult si nu stie sa se miste atat de bine incat sa ma faca sa ma simt bine, pentru ca atunci cand ma misc eu totul e ok si in parametri ridicati. Poate un sfat cum sa trec peste aceste ganduri? sau doar sa astept sa prind experienta?

| Azµre a răspuns (pentru VanHelsing18):

Să discuți deschis cu prietena ta și să puneți în aplicație cât mai multe poziții și lăsați-vă frâu imaginației în pat în felul acesta totul va fi o joacă și o dinamică interesantă.

| grab a răspuns:

"Ea nu e experimentata(nu prea gaseste gaura)".

Ce gaura cauta ea mai exact si nu o gaseste?
E imposibil ca o femeie cu banan-n mana sa nu si-o infiga la sigur in secunda doi. Daca o ai prea mare, roag-o sa o apuce stereo adica cu ambele maini.
Succes!

| Raiiiisa a răspuns:

Din ceea ce ai scris, eu cred ca problema este la ea.
Pentru o femeie placerea maxima ar trebui sa existe atunci cand isi vede partenerul satisfacut in totalitate.
Probabil nu a fost destul de pregatita in momentul in care ai dezvirginat-o si de atunci a ramas cu niste temeri, din cauza carora contactele voastre sexuale nu sunt atat de placute, dar binainteles problema aceasta se poate rezolva.
Incerca sa vorbesti cu ea, sa o intrebi ce ii place sau ce ar dori sa ii faci si impreuna sa rezolvati problema.

| Arkhasas a răspuns:

Încredere,concentrare şi lasă teama deoparte. Tu eşti singurul care îţi poţi rezolva problema, nici n-ai nevoie de sfaturi, trebuie doar SĂ VREI!