| Andreeea7 a întrebat:

As vrea sa am primul contact sexual cu iubitul meu și as vrea sa îmi dați niște sfaturi. De exemplu cum sa aflu dinainte dacă o sa ma doară, sau cât durează o "partida" etc.
Și mai am o întrebare, noi suntem împreuna de 2 luni și ne cunoaștem de 4. Ma iubește foarte mult, nu e genul care sa își bata joc de fete sau sa iasă cu altele etc. Faza e ca, intr-o zi ne vom despărți. Voi regreta momentul in care am făcut sex? Și dacă da, gen, cum sa fac sa nu regret aceasta alegere?

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Trebuia sa spui si varsta!
Oricum, cel mai bine, din toate punctele de vedere, este sa faceti Petting mai intai, niste luni bune de zile!
Nimeni nu iti poate oferi nici o "garantie" ca ramane cu tine!
Senzatia vaginala specifica, umeda si fierbinte, determina o ejaculare rapida, care il va dezamagi crunt si tu nu vei apuca nici macar sa simti ceva placere, decat ca a intrat in tine, si dupa nici un minut, gata tot!
Mai ai si alternativa sa te dezmierzi solo, si asa, macar un timp, nu ai pe cine sa dai vina!
Dar, daca esti foarte mica si incepi totusi cu el, risti sa fi foarte dezamagita, si sa suferi nasol apoi...
Senzatiile placute se invata in timp, nu asa, deodata!
Cel mai banal, poate invoca ca "nu s-a simtit bine cu tine", " acrezut ca va fi altfel", "te-ai udat prea mult"...
Gandeste-te bine si, mai ales, nu uita!
SEXUL NU E CIOCOLATA! Doar aia place imediat!

| alina2k18 a răspuns:

Pai faceti niste petting pentru inceputwinking
Asa vezi si cam cat il tinewinking

| mihaicelsfant a răspuns:

De durut o sa te doara acum depinde. si cat dureaza o partida: daca e virgin 1-2 minutelaughing daca nu 5-10 sau acum depinde si de el. si iubitul tau este virgin?

| Basilievski a răspuns:

Dupa 2 luni esti sigura ca te iubeste maxim, dar si ca va veti desparti. Vai de capul meu cate specimene poate ascunde planeta asta.

| Andreeea7 explică (pentru Basilievski):

Ai dreptate, speciment rar mai ești dacă gândești asa

| anais13 a răspuns:

laughing e amuzant fiindca aceleasi intrebari mi le puneam si eu. O sa te doara daca inca ai himen, daca nu te masturbezi. Timpul crede-ma, nu va conta deloc cand esti in momentul acela, doar n-o sa stai cu ochii pe ceas, o sa ai atentia in alta parte crede-ma. Eu nici n-am simtit cum treceau minutele prima data. Mi se pare cam dereme sa te culci cu el. Nu vei avea de ce sa regreti atata timp cat chiar aveti o relatie de durata, serioasa si bazata pe respect si iubire, e ceva natural, nu trebuie sa iti faci prea multe griji. Doar atentie mare la protectie.

| teiubescteiubescteiubescteiubescteiubesc a răspuns:

Buna. Eu iti zic din propria experienta. O sa te doara, pentru ca himenul tau se va rupe, dar totusi e o durere suportabila. Din ce stiu eu, prima partida va dura putin, pentru ca totusi partenerul tau se va chinui sa iti rupa himenul.
Daca te vei desparti de el, poate iti va parea rau. Totusi prima oara lui te-ai daruit si ai fi vrut sa merite. Eu la fel am patit. M-am despartit de cel cu care am facut-o prima data si mi-a parut rau..si in ziua de astazi regret.
Dar daca tu crezi ca merita, fa-o.
Bafta!

| leiidinbanie8 a răspuns:

De unde stii ca intr-o zi va veti desparti? Aa, da, stii si tu ca esti o panarama, iar relatia voastra e doar o mizerie ordinara, superficiala.

| Andreeea7 explică (pentru leiidinbanie8):

Ce dracu? o relație mereu se termina la un moment dat. Sau ce, tu ești Dumnezeu și nu ai mai avut despărțiri?

| LianPompa a răspuns:

Sinucide-te dupa

| Andreeea7 explică (pentru LianPompa):

Sinucide te și tu după răspunsul asta