| Suntaici123 a întrebat:

Hei, TPU! As vrea sa primesc un sfat de la voi si sa aud o parere de la voi.
Eu din clasa a 6a pana in a 8a am placut un baiat, Mihai, care era in clasa cu mine. Acum sunt in licee diferite, dar e o fata de la el din clasa care mai iese cu mine pe afara si mi-a zis ca i-a spus ca el stia ca in a6a il placeam si ca el nu ma placea si ca sunt falsa, dar de ce sunt falsa nu i-a zis, sau n-a vrut ea sa-mi zica. Ma rog, vazusem ca ma scosese de la prieteni pe facebook, dar n-am luat in considerare, adica m-am gandit ca poate m-a scos din greseala, dar ieri am iesit pr afara cu vara lui si am facut poze si chiar atunci i-a dt el mesaj s-o intrebe ce face, iar ea i-a spus ca e cu mine si a intrebat dupa el ce facem, raspunzandu-i "poze" si i-a trimis o poza cu mine si ea. El i-a scris ca de ce a trebuit sa ii trimita o poza cu mine, ca i-a spurcat telefonul si atunci fata asta l-a intrebat daca ne-am certat sau ceva de zice asta si i-a spus asa "Tu nu intelegi ca eu n-am suportat-o si n-n-o suport de cand si-a batut joc de mine?", iar eu nu stiu cand mi-am batut eu joc de el, adica il placeamsi mna.
Dupa, ieri mi-am adus aminte ca anul trecut, in a 8a, ma placea un baiat si stia ca eu il placeam pe Mihai, asa ca l-am luat pe Mihai pe hol si l-am imbratisat si l-am pupat pe obraz, atunci cand a trecut cel care ma placea. El si-a dat seama si m-a intrebat "M-ai folosit?" si i-am zis "Nu. ba da" si dupa mi-a zis "sa nu mai vorbesti cu mine", dar am crezut ca glumea.
Eu nu inteleg de ce l-ar fi interesat daca l-as fi folosit sau nu? Adica sigur daca as fi luat orice alt baiat, nu cred ca l-ar fi interesat, dar nu inteleg care a fost faza cu el.
Credeti ca ar trebui sa pun pe cineva sa afle ce s-a intamplat si dupa sa incerc cumva sa rezolv siuatia?
Dau FUNDA love struck

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

De ce sa pui pe cineva sa-l intrebe cand poti sa vorbesti si tu cu el? Intr-un fel e normal sa se comporte asa. Sa nu te gandesti acum ca sigur te placea si s-a simtit nasol. Indiferent daca simtea sau nu ceva atunci, faptul ca tu l-ai folosit ca sa faci pe cineva gelos a fost indeajuns incat sa se supere. Eu zic sa treci peste. Astea sunt niste copilarii de care vei uita peste cativa ani. Ce varsta ai?