| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU!
As vrea și eu un sfat cu privire la situația următoare :

De ceva timp, îmi place mult de un băiat. Am vorbit mult pe Facebook și ne-am văzut și în realitate, dar lui îi place de prietena mea cea mai buna. De câteva zile ei sunt împreună, iar eu nu știu ce să fac. Încerc să par cat mai naturala in preajma lor, pentru că țin mult la amândoi și nu vreau sa ii pierd.
Menționez că prietena mea știe că îl plac, la fel și el.
Ar trebui să renunț? Adică... Am cam plâns după el și chiar îmi plăcea foarte mult sa vorbim, dar de când e cu ea nu mi-a mai scriam

Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Voidwithin a răspuns:

Nu ai plans dupa el, ai plans dupa o imagine perfecta pe care ti-ai format-o despre el, nu cred ca-l cunosti atat de bine pe cat crezi. Ar trebui sa renunti la aceasta fantezie a ta si sa vezi realitate. Ma indoiesc ca nu mai sunt si alti baieti asa ca fii mereu deschisa la noi oportunitati.

6 răspunsuri:
| UsualBoy a răspuns:

L-ai putea seduce, îi poți propune o relație în trei, ori să-ți găsești pe altcineva! Nu aștepta sperând la despărțirea lor pentru că atunci îi vei pierde cu siguranță!

| Anonim693748285916472 a răspuns:

Parerea mea este ca da... daca el nu simte nimic pentru tine este cam imposibil. Dar mai bine fa ce iti cere inima;*
Apropo cati ani ai

| LadyRoses a răspuns (pentru Anonim693748285916472):

Am 17 ani. Mulțumesc pentru sfat!

| Anonim693748285916472 a răspuns (pentru LadyRoses):

Cu placere dar eu am 12

| adrianomustafa a răspuns:

Pai ma gindeam ca numai in filme mexicane sunt astfel de scenarii, daca iti place mult de el si el nu te place nu stiu ce se poate de facut

| LadyRoses a răspuns (pentru adrianomustafa):

Nu cred că e un scenariu ca in filme, așa cum ai spus. Mersi oricum!