| TinaDeea a întrebat:

Hei TPU, ce ma fac daca sunt indragostita de doi baieti?

Primul este actualul meu prieten si este plecat o luna din oras sad. A plecat de o saptamana si de ceva timp a reaparut alt baiat de care imi placea de ceva timp dar nu l'am vazut decat de 2 ori anul trecut. In ultimul timp tot vine pe la mine prin fata blocului ( tin sa zic ca prietenul meu are 17 ani, eu 16 si celalalt baiat are 19 ). Amandurora le place de mine. Mi'e frica de momentul in care va trebui sa aleg. N'as vr sa'i pierd pe niciunul laughing dar nu se poate. Tot aman momentul, pentru ca al doilea baiat de cand a plecat prietenul meu tot incearca sa-mi spuna ca ma place, se da la mine si incerc sa nu fiu indiferenta dar nu pot pentru ca mi'au reinviat sentimentele pentru el big grin

Help!

Funda!

Tnx kiss

Răspuns Câştigător
| Alexaaxc a răspuns:

Nu stim noi ce simti tu si ce e in sufletul tau dar in locul tau as alege primul baiat, cel cu care ai o relatie din urmatoarele motive:
1. El te-a facut sa uiti de sentimentele pe care le-ai avut pentru cel de 19 ani, asta inseamna ceva.
2.Acele snetimente care au reaparut pot fi doar o chestie de suprafata, aminitirile ale lucrurilor care au fost dintre voi.
3.O relatie inseamna ceva munca, de ce sa dai cu piciorul la ce ai cladit cu un baiat care te-a ales pe tine din prima.
4.Nu stiu cat de mult conteaza varsta pentru tine dar cel de 19 pleaca la facultate si banuiesc ca nu vrei o relatie la distanta, sunt multe compromisuri implicate. Mia "potrivit" pentru varsta ta e primul, din toate punctele de vedere. Acum conteaza si sentimentele tale (exclud varianta ca te joci cu ei, nu cred ca iti mai bateai capul sa postezi aici intrebarea+e varsta, esti indecisa).
Bafta!

14 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Cred ca ar fi cazul sa ti faci ordine in sufletul tau si sa ramai doar cu unul!
Asta in cazul in care nu vrei ca pe viitor sa te afecteze acest obicei!
Sau intr o alta ordine de idei pe intelesul tau imagineaza ti ca tu pleci din oras pentru o perioada iar la intoarcere prietenul tau sa ti spuna ca a aparut o fata in viata lui ..Cum te ai simtii?

Intelegi?

| h3r a răspuns (pentru VadTot):

Bine punctat, fain! happy

| Ofiintă a răspuns:

Buna,
Daca iti iubeai cu adevarat prietenul nu exista si un al doilea baiat.
Nu exista asa ceva, poate simti doar o simpatie pentru ambii, dar nu exista ca si o fata sa prefere doi baieti si pe urma sa nu stie pe ce cale s-o ia.
Orcum poate tii minte serialul:http://www.youtube.com/watch?v=xJGoWkeGBBY

| albastrualb77 a răspuns:

Pai e cam incurcata treaba cu sentimentele, sincer trebuie sa te decizi, pentru ca e cam aiurea sa iti bati joc de sufletul cuiva, oricum cineva va suferi din toata treaba asta, asa ca mai bine fa-o acum decat mai tarziu cand va fi mai greu, papa.

| Iubiţica95 a răspuns:

Te rog nu fa prostia care eu am facut-o de 2 ori..tot am lasat actualul pentru altcnva..si nu face....fii fericita cu actualul si lasa-l pe ala de 19 ani sa isi vada de treaba si viata lui.Iar tu daca esti cu acela de 17 si el spune ca te place fii cu el!
Bafta!

| h3r a răspuns:

Nu te faci, deoarece nu ești deloc îndrăgostită...și mai ales de amândoi.
Nici nu-ți pasă de actualul prieten, te mănâncă după ăla mai mare.
Despartă-te de bietul băiat.

| e7d7n7 a răspuns:

Ce te faci? Poştă!

| lolylolypops a răspuns:

E foarte simplu la varsta ta poti sa fii cu amandoi si eu am trecut prin asa ceva! Unul sa stie ca esti cu ambii, iar pe celalalt sa-l prostesti sau niciunul sa nu stie de celalalt si vezi cel care e cel mai tandru si mai "sexy", mai pervers si cel care te face sa te simti iubita si sa traiesti senzatii tari cu el ramane alaturi de tine celuilalt ii faci cu mana, adica ii dai flit! Doar asa poti sa afli ce simti cu adevarat! Succes

| deadwillow a răspuns:

Paiiiii...nimeni nu iti poate explica ce anume simti tu cu adevarat si ce ar trebui sa faci exact. Noi ne dam cu parerea asa caaaaa... Eu zic sa te gandesti serios. Din moment ce atunci cand primul a plecat din oras si tu "te-ai indragostit" de altul nu crezi ca intr-un fel sentimentele pentru el nu erau atat de puternice incat sa te faca sa ramai rece la avansurile celuilalt?

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa-i cunosti pe amandoi.S-ar putea ca unul dintre ei sa te paraseasca pentru alta iar atunci vei suferi multsad Noi nu ne putem da seama ce simti tu. I'm SORRY... Gandeste -te pe cine iubesti cu adevarat.

| FetitzaCuOchiAlbastrii a răspuns:

Daca erai indragostita de primul nu exista al doilea

| Atheea a răspuns:

Daca ai sentimente pentru al 2 lea baiat e clar ca nu ai suficiente pentru primul deci nu e foarte mare dragostea intre tine si prietenul tau ( cel plecat) daca erau sentimente puternice nu aveai ochi pentru altcineva. Eu zic sa pui capat primei relatii.

| lolipop23 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine este sa iesi intr-o zi in oras cu ambiii si sa le explici ce s-a intamplat ii spui eu sunt indragostita de tine dar si de tine si nu ma pot decide FUNDA?

| Css48 a răspuns:

Alegel pe cel la care tii mai mult!