| Florip a întrebat:

Imi e cam rusine sa va intreb dar imi iau inima in dinti. Intrebarea este pentru fete. Voi cu ce va epilati in zona intima? Ce pot sa folosesc sa nu ma irit? Voi ce ati alege dintre crema depilatoare sau benzi cu ceara?

Răspuns Câştigător
| Andreea9524 a răspuns:

Eu personal folosesc crema depilatoare. Este adevarat ca in comparatie cu benzile trebuie sa te epilezi muult mai des, dar este o zona sensibila si eu personal nu sunt o fana a durerii. Cat despre benzi, pe mine m-au iritat muult mai rau comparativ cu crema. Depinde, de la caz la caz. Ai grija daca iti iei o crema sa fie speciala pentru zona intima! Si fi fara rusine :*

2 răspunsuri:
| ijuuuuuuu a răspuns:

Bună. Eu una mă epilez cu epilatorul.
Dar dintre cremă și benzi, aș alege benzile!
Cu bine, Felicia.

| chyccorita a răspuns:

Este mai eficienta ceara desi doare foarte tare eu 2 saptamani nu mai am treaba deloc, in schimb crema depilatoare nu este asa eficienta si trebuie sa te epilezi mult mai des.Depinde de organism daca se irita pielea...