| anonim_4396 a întrebat:

Hei tpu..nu stiu ce sa fac, am nevoie de un sfat. Am 17 an si sunt virgina. Prietenul meu vrea sex si eu i-am zis ca nu sunt pregatita. Mi-a propus ca de la mine sa ia ceva si de la alta altceva... as fi proasta sa accept? sad nu stiu ce sa fac? Adica are 22 de ani si e clar sa are nevoie de..., dar eu nu sunt pregatita. Ce sa fac? Rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Nu, nu are nevoie neaparat de sex, cum crezi tu. Ce spui tu ca ti-a zis e o tehnica de manipulare grosolana, dar la fete de 17 ani are sanse sa mearga. De asta si-a cautat o fata asa cruda, ca sa o pacaleasca sa faca sex si dupa trei partide gata, ne despartim fata mea, suntem incompatibili ca zodie, tu esti si foarte mica, alta la rand. Salut.

29 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Buna.Ai dreptate, nu te obliga nimeni sa faci sex, totul e dupa voia ta, cand simti ca esti pregatita atunci incepi, unii nu se simt pregatiti nici la 30 de ani de exemplu happy decizia i-ti apartine, dragostea e un lucru benevol nu e ceva din constrangere.

| dariaelena a răspuns:

Daca el nu vrea sa te astepte si incepe cu amentintari de genu ca se duce la alta.e clar ca nu te merita, nu te iubeste asa mult si nu te respecta! Iar tu nu trebuie sa cedezi, pentru ca baietii mai sunt, nu e un capat de tara!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cel mai corect va despartiti nu cred ca e asa de prost sa astepte pana vei fi tu pregattita. fai un bine baiatului si nu-i mai irosi timpul si tineretea, despartitiva

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Oameni buni pe cat punem pariu ca luni va pune urmatoarea intrebare: " hei TPU, am facut sex cu iubi sambata noapte..."

| DragosConstantin a răspuns:

Eu ti-am mai spus odata ca e o maimuta moderna in calduri si tu tot pe langa el stai.Nu mai bine iti asculti ratiunea si lasi inima deoparte? Din pacate inima de multe ori se inseala...

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru DragosConstantin):

Omule nu sti ca fetele sunt pe sistemul lasa-maimiplace! ahh, daca era un baiat simtit si sufletist (fraier cum zic ele) ii facea aripi din prima k dehh e fraier cicawinking

| RAY a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Tin sasi dau dreptate, daca esti sincer nu-i bine, daca esti ipocrit e foarte bine

| DragosConstantin a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Din pacate asa este.

| RAY a răspuns:

Sincer parerea mea daca as fi fata i-as trage una jos si nu as mai vrea sa-l vad vreodata, la 22 ani pedofilu vrea sex cu tine, dupa ce faci sex adio urmatoarea nu fi bolovana lasa-l naibi pentru sex sta cu tine, si numai sta cu pustani cauta ceva matur, ala care isi cere sex e clar ca te vrea pentru sex logic

| corbulalbrosu a răspuns:

Te vrea neaparat si te santajeaza. Tu esti care decizi, tu iti cunosti modul tau de a gandi. Nu cred ca doresti sa-ti influentam noi convingerile morale.Raspunsurile noastre nu pot fi luate in considerare, ele pot fi pur orientative. Decizia iti apartine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Am o intrebare big grine cata vreme esti cuplata cu acest asa zis "prieten"?

| ramonia a răspuns (pentru corbulalbrosu):

2 saptamani. Stiu ca e deplasat, dar am impresia ca ma incearca si glumeste... baiatul asta a sufert si poate de asta. Adica abia ne cunoastem si mi-a povestit de relatiile sale esuate, cum a fost inselat dupa o relatie de 3 ani. De asta am dubii...pentru ca pare un baiat ok.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru ramonia):

Ador felul cum baietii va manipuleaza, sunteti ca niste marionete

| Honeyyy a răspuns (pentru ramonia):

Draga mea, daca tu singura ai afirmat ca e deplasat, noi ce sa mai zicem? Logic ca te incearca sa vada ce reactii ai si chiar cand glumeste el o ia in serios happy. Si daca a suferit, ai impresia ca sexul cu tine e medicamentul cel mai bun?laughing trezeste-te la realitate si stai cuminte in banca ta :*

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu te lua dupa aparente.In genaral te inseli.O persoana nu o vei cunoaste cu advarat nici dupa o viata traita alaturi de el. Doreste doar sa te impresioneze cu durerea lui sufleteasca. Banuiesc ca te-a "simtit" ca esti mai naiva. Sfatul meu este sa nu-i cedezi cuiva decat atunci cand tu simti ca doresti sa o faci fiind pregatita trup si suflet.

| mihai69 a răspuns:

Da, ai fi.
Încă n-ai înțeles că ăla nu vrea DECÂT sex de la tine?!?

| Emilian65 a răspuns:

Foarte bine ca ai pus piciorul in prag si i-ai spus ca nu esti pregatita pentru sex. Sfatul meu este ca nu te merita, din moment ce se duce la alta si-si satisface poftele sexuale cu ea. Gaseste-ti un baiat cu care sa te iubesti cu adevarat.

| h3r a răspuns:

Până la urmă tot l-ai acceptat...
Cum poți accepta așa ceva? De fapt, ce primești tu de la el, cu ce te mulțumește, cu propunerile legate de sex sau știind că mâine o călărește pe una, iar a 2-a zi devine plictisit și te lasă?
Ăsta nu e prieten în primul rând, nu ai o relație cu el, de fapt! De ce nu înțelegi că dacă nu-i oferi nimic nu va rămâne cu tine? Și la cum e el, chiar dacă îi oferi, n-o să țină prea mult, o mică perioadă. TU CU CE RĂMÂI DIN ASTA?! Nu fi prostuță...

| Dariusuu a răspuns:

Păi spune-i simplu că nu eşti pregătită şi dacă vrea să faceţi dragoste trebuie să aştepte până la 18 ani cel puţin şi atunci îi vei vedea adevărată faţă.

Îţi repet draga mea, cel care te iubeşte va aştepta pentru tine ori cât va fi nevoie.Iar dacă pleacă nu fii tristă, bucură-te că ai scăpat de un tip care vrea să te bage doar în pat şi nu doreşte să te iubească deloc.

Gândeşte-te bine.

Răspuns utilizator avertizat
| 1DeadMemories a răspuns:

Un baiat, daca te iubeste, va sta dupa tine atat cat iti trebuie sa fi pregatita. Daca ti-a spus ca ia de la alta altceva e un nesimtit, nu merita.

Bafta!

| ale28bz a răspuns:

Câtă naivitate
Eu zic să îi spui că eşti de acord, dar să nu se supere când o să îi spui şi tu acelaşi lucru. Sunt situaţii în care viaţa sexuală a bărbatului dă rateuri (stres, oboseală, vârstă). Şi atunci ai putea să îi spui, Ştii m-am gândit să iau de la altul ce tu nu îmi oferi"

| borntotwerk a răspuns:

Proasta esti

| ramonia a răspuns:

I-am spus "pa"! Multumesc pentru sfaturi

| Io4 a răspuns:

El are impresia ca numai ce vrea el conteaza. Dacă nu te înțelege atunci când ai nevoie și mai ales în privinta unei chestii importante poate pentru tine, e clar ca nu te iubește suficient sau ca interesul e altul. Nu o fa decât dacă ești foarte sigura pe tine și după un timp când îți demonstrează acea persoana ca merita și ca poate va fi singurulhappy

| simosimi23 a răspuns:

Daca nu e dispus sa astepte pana vei fi pregatita, inseamna ca nu te merita. Oricum e prima data cand aud de propunerea asta, macar daca tinea suficient la tine incat sa ia el ce vrea din ce parte vrea fara sa iti zica asa ceva

| mateialexandru a răspuns:

Eu sunt baiat si am asteptat dupa actuala mea sotie timp de 3 ani si crede-ma ca nu a fost usor dar am iubit-o si o iubesc foarte mult si a meritat sa astept, daca el vrea o relatie serioasa cu tine te va astepta fara probleme. Ceea ce vrea el de la tine nu vei mai putea lua inapoi, asa ca cel mai bine ar fi sa stai linistita si sa nu faci acest pas mare.Incearca sa ti de tine ca sa poti fi respectata si iubita de el sau de alt baiat care cu adevarat te va merita!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru mateialexandru):

Trist sa vad barbati manipulati de niste jigodii ordinare mai oribile ca barbati si lihodite dupa sex mai ceva ca un leu in calduri. noi macar recunoastem ca vrem sex dar jigodiile alea au pretenrii ca vai nu-s pregatita si prostii, trist sa vad ca ai stat pe uscat din cauza unei pasarici mofturoase ai ratat 3 ani de tinerete pacat

| 1DeadMemories a răspuns (pentru mateialexandru):

Respect!