| Andra2814 a întrebat:

Hei TPUhappy recent am cunoscut un baiat si imi place de el, am vorbit cu el destul de mult, dar nu stiu cum sa il fac sa ma placa si el pe mine. Va rog ajutati.ma! e cu 3 ani mai mare ca mine. Funda:*

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poate prin a-ii sugera ca ti-ai dori sa te plimbi in parc si ai dori sa te insoteasca cineva.Sau sa-i lansezi o invitatie sa participati impreuna la un anumit program sau sa petreceti un weekend minunat dandu-i de inteles ca il placi.Dar s-ar putea sa vrea ceva mai mult daca ii declari pe fata ca-l doresti ceva mai mult decat ca un simplu prieten.Atentie la nuante si mult succes.

| qMoonShine a răspuns:

Pai si tu cati ani ai? Eu zic ca daca ai sub 14 ani sau 14 ani sa nu te bagi cu baieti mari ca vor doar sa rada de tine.Si dupa cum vad ca ai scris esti cam prostuta deci mai bine ai lasa-o balta.

| YukiKando a răspuns:

3 ani mai mare? Hm, depinde de tine. Nu prea suna bine. Baietii astia mai mari, na. nu is chiar iubitii ideali. Tu ar trebui sa te gandesti ce are sa faca cu tine. E ciudat sa spunem daca tu ai 14 iar el 17. ..Mai gandes.te. ^^ Bafta.

| Liliana_Postica_1998 a răspuns:

Ar trebuie sa te compoti si tu putin mai mautr, mai lasa-l pe el mai mereu sa iti scrie sau sune, nu incerca sa ii sari in brate ca vei face mai rau, te sfatui sa lasi sa vina totul de la sine, si nu ii da nici un semn ca vrei invitata sa esi, lasa-l pe el sa mai insiste un pic.