| Madalina115 a întrebat:

va rog ajutati-ma! cum pot sa stiu daca fostul meu prieten nu m`a uitat? pentru ca nu stiu ce sa mai cred.se pune in brate la mine, vorbim intotdeauna pe mess si la scoala, glumeste cu mine, si inainte chiar mi-a batut apropouri ca nu m`a uitat/sa va povestesc:orbeam la tel si mi-a zis msj`ul ala:"stiai ca atunci cand iti scapa numele persoanei iubite, acea persoana se gandeste la tine?"si mi-a zis ca lui chiar i s`a intamplat.si chiar cu actuala lui.si desigur l`am intrebat daca n s`a suparat prietena sa si a zis ca nu`i pasa, sau ceva de genu. dar totusi e cu altcineva acum dar cateodata vorbeste prin clasa(suntem in aceeasi clasa)si il aud ca atunci cand ea ii zice sa se intalneasca el ii zice ca are treaba...si chestii din astea. voi ce credeti? m`a uitat si o iubeste pe ea?

2 răspunsuri:
| aliybella a răspuns:

Parerea mea este ca nu o iubeste nici pe ea nici pe tine, de ea s-a saturat iar pentru tine au revenit sentimentele, te place din nou pentru ca va intelegeti f bine, probabil nu mai va purtati ca atunci cand erati impreuna si e bine asta, deci daca o sa vrea sa va impacati si o sa accepti ai grija sa nu se schimbe comportamentul tau sa te porti cu el ca si cum ar fi un bun prieten numai ca te saruti cu el

| Thesamegirl a răspuns:

Cu siguranta ceea ce simte pentru actuala lui nu este iubire. Este "lipsa de ocupatie", desi nu procedeaza bine, el poate isi cauta un refugiu in aceasta tipa, si nu il gaseste. Nu ii ofera ceea ce vrea el. Si este destul de clar ca nu te-a uitat, poate ca nu my este acea iubire, insa amintirile, si cu siguranta my simte ceva pentru tine. Nu renunta si poarta o discutie cu el pana nu este prea tarziu. Nu se merita sa iti pierzi persoana iubita doar pentru un capriciu.
Sper ca ti-am fost de folos