| sleier a întrebat:

Vreau sa va marturisesc ca in sfarsit mi-au fost deschisi ochii.Probabil toata lumea care a intrat pe profilul meu imi stie poveste mea cu fosta iubita de un an si 4 luni.Ei bine ea are acum un nou iubit. Pe care am aflat ca la inselat de 8 martie chiar dupa ce el s-a vazut cu ea si ia oferit un buchet de trandafiri.Eu nu o inteleg pe aceasta fata pe care inca o iubesc dar vreau sa o uit complet.Ma inselat si pe mine odata la inceputul relatiei dar am iertat-o. Insa de acum nu mai vreau sa am nimic cu ea.Nici sa o vad nu mai vreau. Intrebarea mea este.De ce face asta? Si-a inselat fiecare iubit pe care la avut si stiu sigur asta pentru ca sunt un om care afla tot.Inclusiv parola ei de Facebook. Unde am vazut si conversatia. Sa ii spun actualului iubit despre ce a facut ea? Sau sas vorbesc cu ea in privat? Eu cand m-am despartit de ea i-am zis mai multe despre inselt si de ce este rau si a zis ca intelege dar se vede ce a inteles acum. Ce credeti ca trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| PersonajFictiv a răspuns:

Esti stalker,o urmaresti.
Treci peste, te-a inselat,v-ati despartit,si asta e.
Vrei sa inaintezi in viata? Sau sa te dai inapoi?
Daca vrei sa inaintezi,lasa trecutul acolo unde ii e locul, nu o mai urmari atat man, ca e urat, nu e deloc masculin sa stai cu ochii pe ea, e ciudat, ca si cum nu ai avea altceva de facut.
Apoi,te minti singur ca cica " nici sa o vad nu vreau ", de fapt,vrei sa o vezi, vrei sa o strangi in brate dar stii ca nu se poate,pentru ca te impiedica acel motiv pentru care v-ati despartit.
Poate crezi ca nu o sa gasesti pe alta ca ea,dar o sa gasesti.
Lasa astea,daca o sa fii impreuna iar cu ea crezi ca o sa iti fie bine?
O sa te gandesti mereu cu cine e,ce face, cu cine te mai inseala, o sa fie o relatie toxica, bine ca s-a terminat, acum gaseste-ti pe cineva in care sa ai incredere.
Lasa fata in pace, nu te mai baga in viata ei, vezi-ti de viata ta.
Bafta,

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu cred ca tu ai iubito cu adevarat si acum vrei sa te razbuni pe ea nu-i asa? fi sincer cu tine insati,ai si tu frustrarile tale,ai o obsesie pentru fata asta, daca ea isi inseala iubiti care e treaba ta? tu crezi ca x va asculta de tine poate chiar te va bate las-o naibi sa faca ce vrea ea, si ala cu buchetul are interese fata de ea vrea vaginul ei iar ei poate i place sexul, omul este o fiinta poligama nu monogama, eu urasc tarfele nu tin cu ele dar te-ai invatat minte uiteo si gata, rar fata sincera si serioasa si de alea isi bate joc badboys de ele

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

De ce te-ar preocupa viata si "realizarile" ei? Mai inseamna ceva pentru tine? Daca stii ca nu corespunde profilului pe care il cauti atunci e momentul sa faci eforturi pentru a scapa de aceasta preocupare. Vad ca te pricepi la tehnologie dar nu te pricepi sa iti gestionezi emotiile. Este de competenta mea, sa stii. happy