| Ztery a întrebat:

Hei! Voi cum ati scapat de anumite dependente gen fumat, alcool, droguri, etc etc? Cum ati scapat de acea dorinta nebuna? Va rog putin ajutor!

8 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

De fumat tigari nu m-am apucat.
De alcool si droguri m-am apucat ca sa ma distrez mai tare.
Totul tine de autocontrol

| CuriousStuff a răspuns:

Auto-control si perseverenta. Eventual ajutorul familiei/prietenilor

| Nemessys a răspuns:

Cea mai buna metoda ar fi sa consumi din ce in ce mai putin pana ajugi sa nu mai consumi deloc sau foarte foarte rar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am gandit la sanatatea mea.

De tigari n-am fost niciodata dependenta, fumam un pachet pe luna pana am renuntat, dar energizantele erau la ordinea zilei si le dadeam pe gat ca pe apa pana s-a ingrosat gluma. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cui pe cui se scoate! Daca te apuci de heroina, de exemplu, vei renunta la majoritatea viciilor din viata ta. Bine, vei fi dependent de heroina, iti vei distruge viata si pe a celor care tin la tine, dupa care vei muri in cativa ani dar, hey, te vei lasa de fumat&alcool&droguri.

| Laura78 a răspuns:

Nu am fost dependenta de nimic pana acum, dar cred ca cu putina vointa si, perseverent, cu ajutorul familiei si prietenilor vei vedea rezultate.

Răspuns utilizator avertizat
| Deleu a răspuns:

Salut. De tigari tine totul de autocontrol, insa daca vrei un mic ajutor citeste " Insfarsit nefumator " sau asculta audio pe yt, o sa te ajute pentru ca iti imbiba anumite chestii despre tutun in cap, totusi daca nu o sa vrei sa te lasi cu adevarat de fumat nu o sa te ajute cu nimic.